הרבה פעמים, נהוג להתבונן על מקצועות שונים ולהתייחס אליהם כמקצועות גבריים או נשיים. כך למשל, מקצועות שקשורים לעולם הבנייה או הרכב, נתפסים כמקצועות גבריים, בעוד שמקצועות היופי למיניהם, נתפסים כמקצועות נשיים.

התפיסה הזאת היתה רווחת במשך שנים ובמקרים מסוימים, כאמור, היא לא השתנתה. יש לכך הסברים וסיבות רבות, ובסופו של דבר זה נתפס גם בקרב צעירים וצעירות שמעוניינים ללמוד תחום כזה או אחר וכן בקרב הוריהם, חבריהם והסביבה בכלל. אם הם בוחרים ללמוד מקצוע מסוים שאינו עונה להגדרה הנכונה מבחינת המין שלהם, עולות שאלות שונות.

אחת הדוגמאות הטובות לכך, הוא קורס איפור. בדומה למקצועות יופי אחרים, גם תחום זה נתפס כמקצוע נשי ולא גברי. התפיסה הרווחת היא, מאחר ונשים מתאפרות ומשתמשות בכלי איפור שונים ולא גברים, הרי שמדובר במקצוע נשי ולא גברי. התפיסה הזאת מוטעית ואנחנו יכולים לראות את זה גם בשטח.

למה קורס איפור לא מיועד רק לנשים

בניגוד למה שנהוג לחשוב, קורס איפור הוא הרבה יותר רחב ומגוון, ואיננו פונה אך ורק לנשים אשר מבקשות ליהנות מאיפור יומיומי מיוחד או איפור לקראת אירוע כזה או אחר. הקורס כולל אלמנטים שמאפשרים לתלמידים ולתלמידות, להשתלב דרכו גם בעולמות תוכן שונים.

למשל, קורס איפור מספק כלים שונים לאיפור אמנים, שחקנים ודמויות אחרות, בשלבים מתקדמים יותר הוא כולל גם איפור טלוויזיה, קולנוע, תיאטרון ועוד. מדובר באיפור שמיועד לא רק עבור נשים אלא גם עבור גברים.

חשוב להדגיש, גם ברמת הבסיס של הקורס, למשל איפור לאירועים, זה לא מחייב שרק אישה תדע ותוכל לספק שירות זה, אלא גם תלמידים גברים יכולים לספק שירות ברמה מקצועית וגבוהה, בין אם הם נדרשים לספק אותו ללקוחות נשים, ובין אם הם נדרשים לספק אותו לגברים שמעוניינים להתאפר מעט לפני אירוע מיוחד (דבר שהפך להיות מקובל מאוד בשנים האחרונות).

מה גברים יכולים לעשות עם קורס איפור?

כאן המקום לציין, ניתן למצוא לא מעט גברים שמתעסקים באיפור או בטיפולים אסתטיים בכלל. חלקם אפילו זוכים לחשיפה מאוד גדולה בטלוויזיה בתוכניות לייף סטייל וכן בכלי תקשורת אחרים. לכן גברים שחוששים שמא מדובר במקצוע נשי, צריכים לדעת שיש לא מעט גברים שמתעסקים במקצוע זה.

בעיקרון גברים שנרשמים לקורס איפור, יכולים לעשות שימושים לרבים ומגוונים בכלים שהם מקבלים דרך הקורס. הם יכולים להשתלב בו כשכירים או כעצמאיים לצורך איפור אירועים, הם יכולים להשתלב בבתי תיאטרון בארץ או בעולם, אולפני טלוויזיה וקולנוע, ובחברות אחרות שמספקות איפור לאמנים בתחומים שונים.

ישנם גם לא מעט גברים שמתפתחים בתוך התחום ועם הזמן, הופכים להיות מרצים בעצמם. הם מלמדים גברים אחרים כיצד להיות מאפרים מקצועיים ואיכותיים. כמובן שלשם כך, הם צריכים להיות מאפרים ברמה גבוהה מאוד.