החורף כבר עבר, הקיץ מתקרב. זה הזמן להתחיל לעשות דיאטה. כאשר השמש החמה של המזרח התיכון מתחילה לזרוח, בנות ישראל מתחילות להיכנס לפאניקה. מנוע החיפוש של גוגל מתרגל להריץ את המילה דיאטות בשורת החיפוש שלו, אנטנות הסלולאריות מעבירות את המילה דיאטה מפה לשם. דיאטות, זה אף פעם לא נגמר.

דיאטה מהירה

הדיאטה שכולם רוצים לעשות היא דיאטה מהירה. מי לא היה רוצה תוך שבוע וללא עבודה קשה, לרדת במשקל חמישה קילו? במציאות ברור שדיאטה כזאת לא קיימת, אך בכל זאת ישנן דיאטות שיכולות לעשות את העבודה במהירות יחסית וביעילות לא מובטלת.

ישנן כמה שילובים המבטיחים תוצאות מהירות. מה שחשוב כאשר מדובר על דיאטה, במיוחד על דיאטה מהירה, היא לא לעשות שטויות. יש הרבה גורמים שפועלים בשוק שכל מטרתם היא לעשות עליכם כסף, גם אם זה פוגע בבריאות שלכם. מציעים לכם אבקות קסם, כדורים נדירים. היזהרו מהם, חלק מהדברים עובדים מצוין, אך אסור לקחת שום דבר לפני שעשיתם בדיקה מעמיקה.

תפריט דיאטה

תפריט דיאטה היא דרך נוספת לרדת במשקל. מדובר על תפריט מאוזן, הכולל את כל המרכיבים שבן אדם צריך כדי לתפקד באופן מלא ולשמור על הבריאות. אפשר להשתמש בתפריט דיאטה כללי, או ללכת למומחה שירכיב לכם תפריט דיאטה המותאם אישית. תפריט דיאטה אישי, זו גם האופציה שיש לקחת בחשבון, אם כי היא דורשת מכם להגיע למומחה ולהיפרד מכמה שקלים נוספים.

כאשר עושים דיאטה עושים גם ספורט

אם ירידה במשקל היא המטרה שלכם, אתם חייבים לעשות ספורט. דיאטה המשלבת ספורט היא אופציה נוספת שמצאת על המדף. להכניס לשגרה ספורט זה אגב טוב לא רק לדיאטה, אלא לכל מערכות הגוף שלכן. לפי מחקרים רבים, ספורט משפר את מצב הרוח ואפילו גורם להזדקנות איטית יותר.

דיאטה לילדים

ילדים רבים בעולם המערבי סובלים מעודף משקל. לעצום עיניים ולהגיד שזה יעבור עם הגיל זו הטעות הגדולה ביותר שהורים יכולים לעשות. ילד בעל עודף משקל חייב לרדת במשקל, למען בריאותו הגופנית ולמען בריאותו הנפשית, אחרת הוא חשוף למחלות רבות ולהשפלות בעיניי חבריו. דיאטה לילדים חייבת להיות תחת בקרת מומחה, מכיוון ששילוב לא נכון של מאכלים יכול לגרום לתזונה לא נכונה ולפגיעה בהתפתחות הילד.

חשוב לא פחות לא לגרום לילד להרגיש אשם בגלל שהוא סובל מעודף משקל, אלא ליצור אווירה טובה סביב נושא זה. כאשר מדברים איתם על דיאטה, צריך לדבר על הנושא כאילו שזה משהו טבעי לגמרי ולא משהו יוצא מן הכלל. אם הוא ירגיש טוב עם זה, הוא ישתף הרבה יותר פעולה.

גם אם בילדות הילד לא עשה את המאמצים הנדרשים כדי לרדת במשקל, עדיין הוא יוכל לרדת במשקל בתור נער. דיאטה לנוער לפעמים יותר קלה ליישום, מכיוון שבגיל הזה, הנערים מתחילים לרצות להיות אטרקטיביים כלפי המין השני, ובגלל אותה סיבה חשוב מאוד בשלב זה לפקח שהם לא יגזימו במאמציהם לרדת במשקל.

דיאטה לכל מבקש

בעולם של היום, כאשר המראה החיצוני הוא חשוב מהכול, וכאשר ידוע שעודף משקל גורם לבעיות רפואיות רבות, קיימות המון סוגי דיאטות. יש דיאטה לכל מבקש ולכל הגילאים. חשוב, יותר מהכול, לא להתפתות בפתרונות קסומים שיכולים רק להזיק. כאשר מדובר על דיאטה, הכי טוב לפנות לאיש מקצוע.