איך ניתוחים פלסטיים משפרים ביטחון עצמי

ניתוחים פלסטיים הופכים להיות יותר ויותר פופולריים. הסיבות לביצוע ניתוח פלסטי הינן מגוונות, ונעות בין צורך פיזי רפואי לצרכים רגשיים-נפשיים. אחת הסיבות המרכזיות לביצוע של ניתוחים פלסטיים נובעת מדימוי גוף שלילי, שתוצאתו במקרים רבות היא מצב רוח רע ואף דיכאון. אמנם לא מדובר בניתוחים קלים, ולעיתים זמן ההחלמה הוא ממושך, אך בסופו של דבר – ניתוח פלסטי יכול לעשות פלאים לביטחון העצמי. מדוע ניתוחים פלסטיים הפכו להיות פופולריים, מה הן הסיבות לביצוע ניתוחים מסוג זה והאם זאת באמת הדרך היחידה והטובה ביותר לשיפור הביטחון העצמי?

מדוע ניתוחים פלסטיים הפכו להיות כה פופולריים?

למרות שמדובר בניתוחים עם זמן החלמה ארוך, הם הופכים להיות פופולריים יותר משנה לשנה. עם הדרישה לניתוחים מסוג זה, התפתחו שיטות שונות לניתוחים עם הרבה פחות סיכונים. בנוסף לכך, מנתחים פלסטיים רבים אינם מאשרים לכל אדם לבצע ניתוח, במיוחד אם יש חשש שהתוצאה תהיה פחות טובה מהמצב הקיים, כלומר – אם האזור המנותח נתפס לאסתטי כמו שהוא. לצד שיקול דעתו של הרופא המנתח, לפני ניתוח פלסטי יש צורך לבצע בדיקות רפואיות מקיפות כדי לוודא שהמצב הבריאותי הכללי של המנותח תומך בביצוע הניתוח כיוון שמרבית הניתוחים מבוצעים בהרדמה כללית.

מה הן הסיבות שבגללן אנשים מבצעים ניתוח פלסטי?

בעידן הנוכחי, מודל הרזון והשלמות שולטים. המדיה מעבירה את המסרים לגבי מה נחשב ליפה, ומסרים אלה חודרים לתודעה ומשפיעים על אנשים רבים. פנים צעירות ומתוחות, אף מפוסל, שפתיים עבות וחזה מורם תהיה פחות טובה מהמצב הקיים, כלומר – אם האזור המנותח נתפס שלהם ומרגישים שכשיהיו יפים יותר או יחושו כך בעיני עצמם, יוכלו להתקדם יותר בחברה שמקדשת את אידיאל היופי. לצד אלה, ישנן סיבות רפואיות לניתוחים פלסטיים. לדוגמה, ניתוח אף רפואי כתוצאה ממחיצת אף שמפריעה לנשימה תקינה ועלולה אף לגרום למוות.

הניתוחים הכי פופולריים בישראל ובעולם

באופן לא מפתיע, הניתוחים הפופולריים בישראל זהים לניתוחים הפופולריים בעולם – מודל היופי והרזון הם לא משהו מקומי אלא גלובלי. במקום הראשון, נמצאת קטגוריית ניתוחי חזה (הגדלה, הרמה והקטנה). מיד לאחר מכן, ישנו ניתוח שאיבת שומן, ניתוח אף וניתוח עפעפיים. ניתן לחלק זאת לניתוחים קוסמטיים באופיים, כמו ניתוחי חזה וניתוחי עפעפיים, בעוד שאיבות שומן וניתוחי אף קשורים גם לפן הבריאותי וגם לפן האסתטי.

לבדוק את המקור לחוסר הביטחון העצמי

מחקרים שבוצעו בתחום, הוכיחו כי שינוי כירורגי של חלק בגוף הגורם למצוקה, הוביל לתוצאה של דימוי עצמי חיובי, ביטחון עצמי גבוה חקרים נוספים שנערכו לאחרונה מוכיחים כי שינוי כירורגי של חלק הגוף הגורם למצוקה, מוביל לתוצאות של דימוי עצמי חיובי יותר, הגברת הביטחון העצמי, מצב רוח טוב יותר והשפעה חיובית על החיים החברתיים והאישיים. יחד עם זאת, במקרים מסוימים, אנשים שסובלים מדימוי עצמי נמוך מאוד ופונים לביצוע של ניתוח פלסטי, לא ימצאו את מבוקשם. מי שסובלים מביטחון עצמי נמוך וממצב רוח ירוד, כנראה שיתאכזבו מכל תוצאה, ואם יהיו מרוצים, יהיה זה לזמן מוגבל עד שישובו לחוש חוסר נוחות עם עצמם. לכן, עוד לפני הפניה לביצוע של ניתוח פלסטי, כדאי לבחון ביחד עם איש מקצוע, האם שינוי במראה החיצוני הוא מה שישיב את תחושת הביטחון וישפר את מצב הרוח. יתכן שדווקא טיפול רגשי ואחריו ביצוע של ניתוח פלסטי ישיגו את התוצאה הטובה ביותר.