מאמר זה הולך לתת לך סקירה כללית של ניתוחי להגדלת חזה. נדון בסוגי ההליכים השונים, כמו גם בהבדלים בין שתלים לשדיים טבעיים. לבסוף, נדבר על כמה זה עולה ואיזה סיכונים יש לקחת בחשבון לפני קבלת החלטה.

ניתוח הגדלת חזה הוא הליך המגדיל את גודל השדיים על ידי החדרת שתלי מי מלח או סיליקון מתחת לשריר החזה. במקרים מסוימים, השתלים מוחדרים דרך החלק העליון של החזה. השתל עשוי להיות ממוקם במיקומים תחתונים שונים, כך שהוא מוסתר מהעין. המנתח עשוי גם להסיר רקמה עודפת מסביב לשד, הנקראת ממופלסטיה (הפחתה), על מנת ליצור מראה סימטרי יותר בהתאם למבנה הגוף והגודל הרצוי של החזה. הנה לפניכם מידע על ניתוחי הגדלת חזה ד"ר גוברין ודגשים שכדאי להכיר. נתחיל דווקא עם מקרים בהם ניתוחי הגדלת חזה יהיו מורכבים יותר.

פגמים מולדים במבנה השדיים וניתוחי הגדלת חזה

ניתוח הגדלת חזה הוא סוג של ניתוח קוסמטי בו מוחדרים שתלים על מנת להגדיל או לעצב את השדיים. זה מבוצע בדרך כלל על נשים שהן מעל גיל 18 ובעלות התפתחות שד תקינה. נשים עם פגמים מולדים בשד, טראומה קודמת של דופן החזה או אובדן קיצוני של נפח בשדיים, עשויות להיות לא מועמדות טובות לניתוח הגדלת חזה.

אבל חשוב לציין כי, כל מקרה לגופו. אם אתם סובלת מפגמים מולדים ומעוניינת לעבור ניתוחי הגדלת חזה ד"ר גוברין בקרוב, קבלי מידע ישירות מהמנתח. אמנם באינטרנט המידע עשוי להיות מעמיק, אבל הוא לחלוטין לא מהווה תחליף לייעוץ רפואי.

מה משך ניתוח הגדלת חזה?

בדרך כלל זה לוקח בערך 1-2 שעות עד להשלמת ההליך, אבל זה עשוי לקחת 3 שעות ומעלה עבור נשים מסוימות. המטופלת תהיה בהרדמה מלאה במהלך הניתוח. לאחר השלמת הניתוח, חלק מהמטופלים עשויים להזדקק לזמן מה להתאושש לפני שיוכלו לעסוק שוב בפעילות גופנית.

כמו כן, חשוב לזכור להקפיד על הוראות ההחלמה וההתאוששות הניתנות על ידי הרופא המנתח. ניתוחי הגדלת חזה ד"ר גוברין (ואצל כל מנתח אחר גם) מצריכים זמן התאוששות של מס' ימים – מס' שבועות.

מה עוד חשוב לקחת בחשבון לפני הגדלת חזה?

חשוב גם לקחת בחשבון את גודל החזה הנוכחי שלך, כמו גם את סימטריית החזה לפני קבלת החלטה. אם החזה קטן ואת מאוד רזה, קחי בחשבון שבדרך כלל יהיה גבול מאוד ברור לגודל שיהיה ניתן להגיע אליו בעזרת ניתוחי הגדלת חזה ד"ר גוברין.

נשים עם עודפי שומן לעומת זאת, יכולות בדרך כלל להגדיל את החזה לגדלים משמעותיים יותר. ומבחינת מחיר ניתוח הגדלת חזה, העלויות הממוצעות יהיו כ-15,000 ₪ ומעלה. קבלי מס' הצעות ממנתחים, תערכי השוואה ביניהן והחליטי עם איזה מנתח פלסטי את הולכת.