עור הפנים מהווה מעין כרטיס ביקור שלנו, העור מגן על האיברים הפנימיים, הוא מווסת את הטמפרטורה ומשמש בין היתר להפרשת חומרי פסולת, והעור משקף את הבריאות, התזונה ואורח החיים שלנו. אנשים רבים באוכלוסייה סובלים ממחלות שונות בעור הפנים, המחלות פוגעות במראה העור וכדי לשמור על מראה מטופח ואסתטי יש לפנות למומחים כדי לטפל בבעיה.

כדאי לדעת כי יש שיטות שונות לטיפול במחלות נפוצות בעור הפנים, אך לא חייבים לטפל בבעיות השונות רק באמצעות טיפול תרופתי. הרפואה הסינית והטבעית מציעה פתרונות יעילים ומוכחים למגוון רחב של מחלות בעור הפנים כמו סבוריאה בפנים, אטופיק דרמטיטיס, אקנה, פסוריאזיס וכו', באמצעות טיפול משולב המבוסס על דיקור, צמחי מרפא, תזונה נכונה ובריאה, תוספי מזון וטיפול בצמחי מרפא.

מחלות שכיחות בעור הפנים

מחלות עור הפנים מהוות מטרד של ממש בגלל שהפנים הן כרטיס הביקור שלנו והמראה שלהן משפיע גם על הדימוי העצמי של האדם. ישנן מחלות עור נפוצות הפוגעות בעור הפנים, למשל:

  • אטופיק דרמטיטיס בפנים – אטופיק דרמטיטיס, המכונה גם אסטמה של עור הפנים, היא דלקת כרונית המתבטאת בפריחה אופיינית המלווה לרוב עם גרד, יובש ואדמומיות. כ-20% מהילדים סובלים מהמחלה, הבעיה יכולה להופיע גם אצל מבוגרים, והסיבות למחלה הן גנטיקה, פגיעה במערכת החיסונית, תזונה לקויה הכוללת מזונות מעוררי אלרגיה, סטרס, אקלים קר ויבש, חשיפה לזיהומים שונים וזיהומי עור. הטיפול הטבעי מבוסס על אמבטיות עם מים פושרים ושמנים אתריים, קרם לחות טבעי להקלה על גרד ויובש, בגדים מבד כותנה, שינוי תזונתי והיגיינה.
  • סבוריאה בפנים – סוג של אקזמה, כלומר מצב דלקתי של העור, הסבוריאה מופיעה בשטחי העור שבהם יש בלוטות המפרישות חלב. המחלה נפוצה אצל תינוקות, וכ-3% מהאוכלוסייה סובלים ממנה, וכ-15% סובלים מהתופעה בדרגה הקלה שלה כמו קשקשים בעור הקרקפת. סבוריאה בפנים מתבטאת בהופעת אקזמה על העור עם אודם וקשקשת, והיא גורמת לגרד. הטיפול הטבעי מבוסס על שינוי תזונתי, דיקור סיני, טיפול בצמחי מרפא ומריחת משחות וקרמים על בסיס טבעי.
  • פסוריאזיס בפנים – מחלת עור כרונית על רקע גנטי המתבטאת בעור מכוסה בקשקשים לבנים כסופים ובתחושת גרד. המחלה יכולה להיגרם בגלל גנטיקה, סטרס, טראומה, עישון, דלקת גרון סטרפטוקוקית ותרופות. הטיפול הטבעי מבוסס על תכשירים טבעיים להקלה ולמניעת גרד, שינוי תזונתי, דיקור סיני לאיזון הגוף והמערכת החיסונית וצמחי מרפא בהתאמה אישית.
  • הרפס – משפחה של נגיפים המתלקחים מדי פעם, כאשר נגיף הרפס 1 הוא הנפוץ ביותר ומתבטא בנגעים הנראים כמו שלפוחיות על השפתיים. הידבקות בנגיף ההרפס מהווה חתונה קתולית לכל החיים, אך אין לדעת מתי תהיה התפרצות לכן חשוב להקפיד על טיפול מניעתי. נגיף ההרפס עובר באמצעות מגע מיני, הטיפול הטבעי המומלץ מבוסס על צמחי מרפא התומכים במערכת העצבים ומביאים לפעילות אנטי ויראלית, שינוי תזונתי וטיפול בקרמים של צמחי מרפא.
  • אקנה – מחלת עור שכיחה בעיקר אצל מתבגרים, לכן המחלה זכתה לכינוי פצעי בגרות. אקנה מתבטאת בפצעונים עם ראש שחור או לבן, חלקם מודלקים וגורמים להצטלקות בלתי הפיכה של העור. אקנה נגרמת משילוב גורמים כמו השפעות הורמונליות, סתימה בפתח זקיק השערה, זיהום ועלייה בייצור החלב בבלוטות החלב. הטיפול הטבעי מבוסס על השבת האיזון הפיזי והנפשי באמצעות דיקור סיני, צמחי מרפא, משחות טבעיות, שינוי תזונתי ועוד.
  • רוזציאה – מחלת עור נפוצה המתבטאת באדמומיות בפנים, בפצעונים, בכלי דם מורחבים ובנפיחות. הגורמים אינם ידועים, כנראה שילוב של גנטיקה וגורמים סביבתיים המרחיבים את כלי הדם. הטיפול הטבעי מבוסס על שינוי תזונתי, דיקור סיני וצמחי מרפא.

טיפול טבעי על ידי דוד פרלה

דוד פרלה הוא מומחה לרפואה סינית ולרפואת עור משולבת, בעל ניסיון מעל 25 שנה בתחום, וממייסדי תחום הרפואה הסינית במחלקה לרפואה משלימה בבית החולים תל השומר. פרלה בעל תואר שני ברפואה סינית מסורתית מטעם American College of Traditional Chinese Medicine שבסן פרנסיסקו (קליפורניה), הוא מטפל ועוסק במחקר, בעבר לימד קורסים ברפואה סינית באוניברסיטה העברית ובביה"ס לסיעוד בתל השומר, ומחקריו זוכים לפרסום והערכה בארץ ובעולם.

דוד פרלה המתמחה ברפואה סינית, משלב ידע מחקרי ומדעי בשיטת הריפוי הסינית העתיקה, במטרה להחזיר את האיזון הפיזי והנפשי הנחוץ למטופל וכחלק בלתי נפרד מתהליך הריפוי הטבעי של הגוף.