הקיץ הגיע ואתם מעוניינים לבלות בים ולחשוף גוף מחוטב ומרשים? מעוניינים להשיל קילוגרמים עודפים וליהנות מגוף מפוסל ומשרירים חזקים? רוב הישראלים מעוניינים לחטב את גופם ולשמור על כושר גופני, אך גופנו עובר שינויים רבים לאורך השנים, וגם הרגלי התזונה ואורח החיים גורמים לגופנו להשתנות, גם אם הטבע והגנטיקה חננו אותנו בגוף חטוב.

מהו חיטוב הגוף?

חיטוב הגוף נועד להוריד את אחוזי השומן ולהגדיל את מסת השרירים. יודגש כי תרגילים לחיטוב הגוף מתמקדים בכל פעם בשריר אחד או בקבוצת שרירים במטרה לעצבם באמצעות כיווץ והידוק השרירים הרפויים, בכל פעם מתמקדים באזור אחר בגוף, לרבות חיטוב שרירי הבטן, הישבן, הזרועות והירכיים.

יש מגוון שיטות וטכניקות לחיטוב הגוף והשרירים רפויים, אך ללא שינוי באורח החיים תתקשו לבצע זאת. לכן, עליכם להקפיד על תזונה נכונה ומאוזנת בשילוב 3-4 אימונים בשבוע של תרגילי חיטוב.

עליכם לזכור כי גוף האדם משתנה עם הגיל בעקבות שינויים הורמונליים, הרגלי אכילה, לחץ, מתח נפשי, שעות עבודה ארוכות, תזונה לקויה וחוסר בפעילות גופנית. בנוסף, כל אדם נולד עם גנטיקה שונה, יש נשים וגברים שנולדו עם גוף חטוב ולכן עליהם רק להקפיד על תרגול נכון כדי לשמר את המראה לו זכו, בעוד אחרים זקוקים לשינוי משמעותי יותר בהרגלי התזונה ועליהם להתמיד כל החיים עם אימוני כושר וחיטוב.

סיבות מטבוליות והתנהגותיות

אחרי גיל 40 גוף האדם מתחיל להשתנות בגלל סיבות מטבוליות כמו ירידה בקצב חילוף החומרים, דיאטות רבות לאורך השנים, ירידה במסת השריר ושינויים הורמונליים. מעבר לכך, גם סיבות התנהגותיות גורמות לשינוי במהנה הגוף, ביניהן תרבות השפע והאוכל, הרגלי אכילה לקויים, מזון מעובד רווי בשומן, אי הקשבה לגוף, הרצון לחיות בנוחות הגורם לנו להעדיף מעלית או רכב במקום עלייה במדרגות או הליכה, וגם הגיל עושה את שלו ואנו מתחילים להרגיש מעט "כבדים" וחסרי חיוניות.

במידה ולאורך שנים אנו מזניחים את הגוף ולא קשובים לצרכיו יום אחד נגלה כי הגוף החטוב בו התגאינו בצעירותנו הפך לרופס, העוד מדולדל ויש עליו סימני מתיחה וצלוליט, ולפתע נשים לב כי כל מאמץ גופני, ולו הקטן ביותר, גורם לנו להתנשף ולהזיע, וכי יש פעולות שכבר איננו מסוגלים לעשות.

הגילוי כי גופנו רופס וכי עלינו לבצע שינוי מהיר ותכוף באורח החיים מוביל לתחושות לא נעימות, אך כדאי מלנצל את ההזדמנות לשינוי מבורך בחיים, להתחיל להיות מודעים לכל מה שאנחנו מכניסים לפה, ולשלב פעילות גופנית המשחררת סרוטונין וגורמת לנו להרגיש נפלא וליהנות מדימוי עצמי גבוה יותר.

שינוי בחיים

התחושה הקשה המלווה אותנו כאשר אנו מגלים כי הפכנו להיות כבדים וכי גופנו כבר אינו נראה כתמול שלשום, כל אלו ועוד מובילים אותנו לקראת קבלת החלטה חשובה לשנות את אורח חיינו. כעת, עלינו לחפש מקום ושיטות שיסייעו לנו לחטב את הגוף וליהנות ממראה מרשים ואסתטי, וכמובן להרגיש טוב יותר עם עצמנו. לכן, כדאי לדעת כי יש מקומות רבים שיוכלו לסייע לכם לחטב את גופכם, בין היתר סטודיו C, רשת נשית לעיצוב, חיטוב, כושר, ספורט והרזיה, מכוני פילטיס, מכוני כושר, מאמנים אישיים ועוד. מומלץ להתאמן במקום אמין ומוכר המציע מגוון חוגים ואפשרויות לחיטוב הגוף ולשמירה על הכושר הגופני, במקום מקצועי ילוו אתכם מדריכים מנוסים ומוכשרים בדרך להשגת היעדים שהנכם מציבים לעצמכם, ותוך תקופה קצרה תוכלו גם אתם ליהנות מגוף חטוב ויפה ומאיכות חיים גבוהה יותר.