סודות הקוסמטיקה והיופי הם לא רק נחלתה של התרבות המודרנית. כבר במצרים העתיקה הייתה ידועה חשיבותם של הבשמים, האיפור והטיפוח, ונוצרו תכשירי קוסמטיקה איכותיים כגון פוך לעיניים, אודם ללחיים, צבע לציפורניים ושמן לטיפול הגוף. קליאופטרה השביעית, שהייתה מלכת מצריים האחרונה בשושלת תלמי המקדונית, ידועה עד היום ברחבי תבל כסמל היופי של המזרח הקדום, זאת בזכות שערה השחור והחלק שבלט מול שערן של בנות עמה בעלות השיער המתולתל והמקורזל. החלקת קליאופטרה נותנת לשיער בדיוק את המראה הזה, שיער שחור וחלק בסגנון המלכה המצרית.

החלקת קליאופטרה עברה מספר גלגולים עם השנים, והיא מכונה גם החלקת סברה. בניגוד לאסוציאציה המצרית, מדובר דווקא בטכניקת החלקת שיער שמקורה ביוצאי צפון אפריקה. חומר ההחלקה עשוי מצמחים, מינרלים ואלכוהול והוא טבעי לחלוטין ואינו מכיל כימיקלים. ההחלקה אינה רק הופכת את השיער לחלק יותר, אלא גם צובעת אותו בצבע שחור פחם. עבור תוצאות מושלמות יש לעבור מספר טיפולים, כאשר כמות הטיפולים תלויה בסוג השער, נפחו ועוביו. ההחלקה היא קבועה, ויש צורך לחזור עליה שוב רק לאחר צמיחת השיער.

בניגוד להחלקות אחרות, החלקת קליאופטרה לא משנה את מבנה השערה, אלא משתמשת בחומרים טבעיים ליצירת חומר דמוי חינה העוטף את השערה מבחוץ, ולכן לא פוגע בחלקה הפנימי של השערה ואף מזין אותה. מדובר בחומרים אשר משקמים שיער יבש ומפוצל ומשאירים את השיער בריא, רך ונעים. כמו כן, בניגוד לחומרים כימיים שונים לשיער שהם בעלי ריחות לא נעימים, להחלקת קליאופטרה ניחוח צמחים.

מחירה של החלקת קליאופטרה הוא זול יחסית להחלקות אחרות, והוא עולה בין מאה וחמישים שקלים כאשר מדובר בשיער קצר, ועד לשלוש מאות וחמישים שקלים כאשר מדובר בשיער ארוך מאוד. מדובר בהחלקה שקיבלה את אישור משרד הבריאות.

ביצוע החלקת קליאופטרה

אין צורך בהכנות מיוחדות לפני ההחלקה, וניתן לעשות אותה גם בבית הלקוחה וגם במספרה, אם כי כמו בכל טיפול מומלץ לעבור אותה אצל ספר מומחה על מנת שהתוצאות יהיו מקצועיות יותר. אורך טיפול הוא רק כחצי שעה, היות ומדובר בזמן מריחת החומר על השיער בלבד. תחילה מורחים את חומר ההחלקה על השיער והשורשים, ומכסים את הראש למשך כתריסר שעות. ככל שהחומר מבלה יותר זמן על השיער התוצאות טובות יותר. לאחר שעבר הזמן יש לבדוק שהחומר התייבש לגמרי ואז כדאי למרוח אותו במסכה על בסיס שמן, ביצה ודבש, ולשטוף את השיער. לאחר מכן מוטב לא לחפוף את השיער במשך מספר ימים.

יש לחזור ולעבור את התהליך בהפרשים של שבועיים עד שרואים תוצאות. לאחר שהושגו התוצאות אפשר לעבור את הטיפול כל מספר חודשים, היות והשיער ממשיך לצמוח באופן טבעי ולכן יש לחדש בו את ההחלקה והצבע. יש לציין כי מדובר בהליך מלכלך למדי היות והחומר מתייבש ומתפורר ומסובך לשטוף אותו.

למי מתאימה החלקת קליאופטרה

מדובר בהחלקה אשר מתאימה לכל סוגי השיער, בין אם גלי ובין אם מתולתל, והיא תופסת טוב יותר על שיער טבעי שלא עבר טיפולים כימיים. החלקת קליאופטרה מתאימה במיוחד לאנשים בעלי שיער שחור, היות ואז ההבדלים בין הצבעים אינם בולטים מאוד כאשר צומחים השורשים. כמו כן, מומלץ לעבור החלקה זו רק כאשר יש שיער חזק ועבה, בגלל שאם השיער דק וחלש עלולה להיגרם נשירה חמורה מאוד.

לאחר הטיפול

מומלץ לא לחפוף את השיער במשך מספר ימים לאחר ההחלקה, ולאחר מכן במשך מספר שבועות לחפוף את הראש כל יום. כדאי גם להשתמש במסכת שיער על מנת להזין ולטפל בשיער ולהעניק לו מראה אופטימאלי. מעבר לכך לאחר ההחלקה אין צורך לחפוף בתכשירים מיוחדים, וגם מים ולחות לא יפגמו במראה השיער.

תופעות לוואי וחסרונות

כמו בכל טיפול בשיער ישנם סיכונים של נשירה מאסיבית ושבירה של השיער. כמו כן, לאחר החלקת קליאופטרה אסור לעבור טיפולים נוספים בשיער הכוללים כימיקלים, כגון סלסול, פרמננט, גוונים החלקות מסוגים אחרים וצביעה - על מנת לצבוע את השורשים באותו גוון שחור של ההחלקה יש להשתמש בצבע מיוחד בו ניתן להשתמש עם החלקת קליאופטרה.

היות והחלקת קליאופטרה אינה משנה את המבנה הפנימי של השערה אלא רק עובדת על הקוטיקולה (השכבה החיצונית של השערה), ברוב המקרים יש צורך ביותר מטיפול אחד. מדובר בטיפולים מלכלכים ובזמן רב בו צריך לבלות עם החומר על הראש.

חיסרון נוסף בטיפול זה הוא שלאחר ההחלקה השיער יהיה שחור ולא ניתן יהיה לצבוע אותו מחדש בצבע אחר עד אשר יצמח שיער חדש ואפשר יהיה לגזור את השיער שנותר שחור. עם זאת, הצבע המיוחד הוא צבע טבעי שאינו דוהה ואינו מכיל מי חמצן.