ההבדלים בין הזרקות בוטוקס להזרקות חומצה היאלורונית

בוטוקס או חומצה בשפתיים? עולם האסתטיקה הרפואית התפתח בשנים האחרונות והחומרים הבולטים ביותר בהם עושים שימוש הם בוטוקס וחומצה היאלרונית. המאמר יפרט על השימוש בחומרים ועל ההבדלים ביניהם, כדי שתוכלו לקבל את ההחלטה הנכונה עבורכם.

בוטוקס, בניגוד לחומצה היאלורונית, עוסק לרוב במילוי של קמטי הבעה ומונע את ההופעה שלהם. כתוצאה מכך, מילוי בוטוקס יתמקד בעיקר באזור של המצח, הצוואר וגם העיניים. עם זאת, חומצה היאלורונית מוזרקת לאזורי השפתיים והלחיים. במידת הצורך, אפשר לשלב בין 2 סוגי הטיפולים האלו. הנה כל מה שחשוב לדעת, המשיכו לקרוא.

מהו בוטוקס ומדוע מזריקים אותו לגוף?

הזרקת בוטוקס משמשת להפחתת הופעת קמטים וקמטוטים. טיפולים אלו הם סוג של טיפול קוסמטי שנמצא בשימוש הנפוץ ביותר על ידי אנשים בשנות ה-30 וה-40 לחייהם. הטיפול יכול לשמש, בין היתר, לטיפול במיגרנות כרוניות, הזעת יתר או התכווצויות שרירים.

הזרקות בוטוקס משמשות לשיפור זמני של קמטי זעף בינוניים עד חמורים בין הגבות, קמטים בזווית החיצונית של העיניים וקמטים אחרים בפנים. בוטוקס מוזרק לשרירים ספציפיים באזורים אלו אשר משתק אותם באופן זמני, ומונע מהם ליצור הבעות היוצרות קמטים.

מהי חומצה היאלורונית ומדוע מזריקים אותה לגוף?

הזרקת חומצה היאלורונית משמשת לעתים קרובות כדי לעזור עם הופעת קמטים או קמטוטים עדינים על העור. בהיבט זה, החומצה מוזרקת לעור כדי לעזור למילוי ולמלא אותו. ההבדל בין BOTOX לחומצה היאלורונית הוא, שבוטוקס הוא פתרון זמני ואילו חומצה היאלורונית היא ארוכת טווח יותר.

החומצה הזו מצויה אצלנו באופן טבעי בגוף, בעוד שהיא אחראית על שמנון העור שלנו ועל הלחות המצויה בו. אמה-מה, עם השנים רמת החומצה שלנו הולכת ויורדת, מה שמוביל להופעתם של אותם קמטים שאיננו מוכנים לקבלם על עצמנו. מאחר שחומצה היאלורונית קיימת אצלנו בגוף באופן טבעי, הגוף נוטה לקבלה ולא לדחות אותה בעת ההזרקה.

מחיר מזרק חומצה היאלורונית

המחיר של 1 סמ"ק חומצה היאלורונית עולה כ-500 ₪ עבור רופאים, מה שמוביל אותנו להבין כי מחיר הוא כ-1,800 ₪. שימו לב, המחיר משתנה בין קליניקה לקליניקה ולפי סוג הטיפול הנדרש. בנוסף, חשוב לקחת בחשבון פרמטרים כמו ניסיון הקליניקה, המוניטין שלה, המיקום של הקליניקה וכולי.

מה עדיף, הזרקת בוטוקס או חומצה היאלורונית

הזרקת בוטוקס מבוססת על צורה מטוהרת של בוטולינום טוקסין, כדי להרפות זמנית את השרירים הגורמים לקמטי זעף בינוניים עד חמורים בין הגבות. ההשפעה יכולה להימשך עד 3 חודשים, אך בחלק מהמקרים (תלוי בגורם הגנטי ובמצב העור) למשך תקופה קצרה יותר. מבחינת חומר מוזרק, הזרקות חומצה היאלורונית עשויות מחומרים טבעיים המצויים בבני אדם ואילו הזרקת בוטוקס משתמשת בחומרים זרים לגוף.

חשוב לזכור, הזרקת חומצה היאלורונית היא טיפול פופולרי לקמטים, בעוד בוטוקס משמש לכיווץ השרירים ולהפחתת הופעת הקמטים מלכתחילה. לרוב, המחיר של הזרקת חומצה היאלורונית יהיה זול יותר מהזרקת בוטוקס. זאת, מכיוון שהיא פחות יקרה לייצור ונמצאת אצלנו בגוף באופן טבעי. כמו כן, תהיה לטיפול החומצה תקופת החלמה ומשך הטיפול קצרים יותר מאשר בוטוקס. עם זאת, ל-2 סוגי הטיפולים יש כמה סיכונים, כמו שינוי צבע העור ודלקת באזור ההזרקה שיכולה להימשך שבועות או חודשים. בסופו של דבר, השפעות של בוטוקס מתפוגגות לאחר 3-6 חודשים, אך עם הזרקת חומצה היאלורונית מקבלים השפעות ארוכות טווח יותר.

למי מתאימים הטיפולים והאם ניתן לשלב בין הטיפולים?

טיפולי הזרקת בוטוקס וחומצה היאלורונית מתאימים לאנשים שיש להם קמטים על המצח, קמטים מזעפים בין הגבות, רגלי עורב סביב העיניים או קמטים מהאף ועד זווית הפה. ניתן לשלב הזרקת בוטוקס וחומצה היאלרונית בהחלט, אך לא תמיד זה הכרחי.

אמנם בוטוקס מנפח פחות בטווח הארוך ונועד כפתרון קצר-טווח בעיקר, אך 2 שיטות הטיפול נחשבות פופולאריות למדי. אם אתם מתלבטים עדיין בין סוגי הטיפולים, בהחלט אפשר ומומלץ לפנות לקליניקה המטפלת ולקבל מידע נוסף.