השאיפה של כולנו היא לעור חלק ובריא. הבעיה היא שפעמים רבות העור הוא ההפך הגמור מכך: כתמים שונים מופיעים עליו, לרוב עקב חשיפה מצטברת לשמש. מצב שכזה מכונה היפר פיגמנטציה, כלומר, עלייה בפיגמנטציה המאפיינת את העור, אשר מביאה לשינויי גוון. הוא מתרחש עקב הפרשת יתר של מלנין, החומר שמגדיר את גוונו הסופי של העור. מצב שכזה עלול להיגרם גם עקב שינויים הורמונליים או אפילו אקנה, ולכן הוא נפוץ בכל קנה מידה.

החדשות הטובות הן שבהחלט קיימות כיום אפשרויות טיפול בפיגמנטציה, המאופיינת ביעילות מרשימה לכל הדעות. אנחנו נתייחס כאן לשימוש בשורה ארוכה של תוספי תזונה למטרה נעלה זו, ונתייחס למוצרים המובילים בשוק זה בישראל.

פיקנוגנול

תוסף התזונה הראשונה שמיועד להתמודד עם כתמי עור הוא פיקנוגנול, אשר מבוסס על קליפת עץ אורן צרפתי. תוסף תזונה זה ממשפחת הביופלבונואידים, המשמש כנוגד חימצון, פועל באופנים רבים למען העור בפרט, והגוף שלנו כמכלול. הוא שומר על גמישותו ולחותו, מעכב את הליכי ההזדקנות, מגן מפני זיהומים סביבתיים, מונע הסתיידות עורקים, מגן באופן ישיר על תאי המוח – והרשימה עוד ארוכה.

מבחינת טיפול בפיגמנטציה, פיקנוגנול מונע את הפגיעה בחלבונים המסייעים לתמיכה בעור, דוגמת קולגן או אלסטין. מעבר לגמישות העור, מסייע תוסף תזונה זה בעיכוב החלבון המביא למצב של פיגמנטציה, ובכך למעשה מתמודד עם הבעיה היטב. התוסף, אשר מתאים גם לצמחונים, מגיע באריזות של 30 ו-100 מיליגרם, ויש ליטול אותו בין פעם לפעמיים ביום.

דרמה פיור

את הסקירה שלנו אנחנו ממשיכים עם דרמה פיור, פורמולה יעילה נוספת להתמודדות עם פיגמנטציה. בפורמולה זו ניתן למצוא רשימה ארוכה של רכיבים חיוניים עבור הגוף, לרבות נוגדי חימצון. התוצאה מקנה מראה חלק ואחיד של העור. יש ליטול שתי כמוסות של הפורמולה הזו מדי יום, יחד עם הארוחות.

כך הרימונים נכנסים לתמונה

טיפול בפיגמנטציה יכול להיעשות גם באמצעות רימונים, או ליתר דיוק: תוספי תזונה ואבקות המכילים את הפרי החשוב הזה. תמצית רימונים מכילה את היא כמות גדולה של נוגדי חימצון, כאשר את עיקר התפקיד מקבלת על עצמה החומצה האלג'ית.

התוצאה אינה רק הבהרה של כתמים שונים בעור, אלא גם טיפול באופן יעיל בקמטים שעלולים להופיע בו. לכן, אפשר להסיק שתמצית הרימונים משחקת תפקיד מרכזי הן במניעת נזקי עור, והן בשיקומו לאחר שהנזקים כבר מתרחשים.

חשיבותם של ויטמינים

דרך נוספת להתמודד עם פיגמנטציה היא באמצעות הקפדה על הרכיבים התזונתיים שמכניסים לגוף, וזאת בלי קשר לתוספי התזונה שהוזכרו. יש מספר רכיבים אשר ידוע שפועלים באופן חיובי על העור, ובכלל זה מינרלים, חומצה אלפא ליפואית או ויטמינים מהסוג A, C או E. כל אחד מהם ניתן למצוא בשורה ארוכה של מוצרי מזון, כמובן, ולכן אפשרי בהחלט לבנות תפריט תזונה ייעודי.

אבל, וזה אבל גדול מאד, המציאות מראה כי תוספי תזונה נחשבים ליעילים פי כמה למטרת טיפול בפיגמנטציה, ולכן דומה שהם צריכים לקבל עדיפות. בכל הנוגע לניטרול הרקידלים החופשיים בגוף האדם, היעילות של פיקנוגנול, אם נחזור לאחד התוספים שהוזכרו מעלה, גדולה פי עשרים מאשר ויטמין E, ופי לא פחות מחמישים ביחס לויטמין C. התזונה יכולה לשפר את המצב, כמובן, אך דומה שבהיעדר התוספים הנכונים, המשימה תהיה קשה הרבה יותר.