עם השנים גוף האישה עובר שינויים רבים, חלקם מתקבלים בברכה וחלקם מתקבלים באי רצון מובהק. אחת התופעות הבלתי נעימות שמתרחשות ככל שעובר הזמן, היא הופעתם של סימני מתיחה מציקים על גופינו.

סימני מתיחה בעור מופיעים בעיקר בבטן, אבל ניתן לחזות בהם בכל חלקי הגוף. בין היתר הם עשויים להתגלות בירכיים, בישבן, בחזה, בזרועות ואפילו בשיפולי הגב התחתון. מרבית הנשים 'יזכו' לסימני מתיחה בחייהן. בעלות עור בהיר יחזו בסימני מתיחה ורדרדים ובעלות עור כהה יתהדרו בסימני מתיחה כהים מגוון עורן הטבעי.

כיצד נוצרים סימני מתיחה

כשהעור עובר מתיחה חזקה לאורך זמן נוצרות בו צלקות. הצלקות הללו הן מעין קרעים שנוצרים ברקמת החיבור האחידה של העור. ישנה סברה רפואית שגורסת שהצלקות הללו נגרמות מכשל במבנה השלם של סיבי הקולגן המקנים לעור את גמישותו.

מי מועדת לסבול מסימני מתיחה?

רוב הנשים יאלצו להתמודד עם התופעה, מפני שכמעט בלתי אפשרי למנוע מגופנו לעבור את התהליכים שאחראיים להופעת סימני מתיחה בבטן ובשאר חלקי הגוף:

  • גדילת הבטן בזמן הריון
  • עלייה גדולה במשקל
  • זיגזוג במשקל הגוף- עלייה וירידה בפרקי זמן קצרים
  • נטייה תורשתית להופעת סימני מתיחה

מניעת סימני מתיחה בעור

למרבה הצער, אף אחד לא יכול לחתום לכן על התחייבות שסימני המתיחה המרגיזים לא יופיעו אצלך לעולם בזכות מוצר כזה או אחר. למרות זאת ישנם צעדים שאת יכולה לנקוט כדי לצמצם את סיכויי הופעתם ככל האפשר.

אם את בהריון את יודעת שככל הנראה תקבלי סימני מתיחה בבטן. הקפידי על שתיית הרבה מים כדאי לוודא שגופך מקבל די נוזלים. כמו כן עומדים לרשותך קרמים ייעודיים למניעת סימני מתיחה. יש גם תכשירים המכילים רטין A אשר ביכולתו לשפר מאוד את גמישות העור, אך זכרו כי הם לא מיועדים לנשים הרות.

טיפול בסימני מתיחה על גופך

לפני שמתחילים לדון באופציות של טיפול בסימני מתיחה, חובה עלינו לנפץ לך את התקוות: העלמת סימני מתיחה מגופך באופן מלא היא לא ריאלית ובלתי אפשרית. יחד עם זאת, אין צורך להתייאש. ישנם קרמים שיכולים לעזור לשפר את המראה הבולט של סימני המתיחה. בנוסף לכך גם שיזוף יכול לטשטש את הסימנים, אך חשוב לזכור ששיזוף יתר אינו בריא.

שילוב בין טיפולים להעלמת סימני מתיחה

כשגופך מלא בסימני מתיחה, כל שינוי יתקבל בברכה. לכן, העלמת סימני מתיחה ולו גם באופן חלקי ודאי תגרום לך אושר גדול. ישנם כמה הליכים קוסמטיים שיכולים להציע לך את השיפור הזה במצב העור. כדי להפיק מהם את המיטב, כדאי לבדוק את האפשרות של שילוב בין טיפול העלמה לבין טיפול למניעת סימני מתיחה.

פילינג כימי ולייזר

הליכים קוסמטיים אלה מציעים לך שתי אופציות טובות למלחמה בסימני המתיחה. הלייזר מביא לשיפור בנפח ובגוון של סימני המתיחה ואילו הפילינג חודר לעומק העור ומשפר את גמישותו. למרות שמדובר בתהליכים שאינם כירורגיים, חשוב מאוד לבחור באנשי מקצוע מיומנים, על מנת שלא לגרום נזק לעורך.

שיטות נוספות להעלמת סימני מתיחה

מכשירים חדשים והליכים קוסמטיים נוספים נמצאים כעת בפיתוח או עושים את דרכם ללב שוק האסתטיקה. בררו לפני הטיפול אם ייתכנו בו תופעות לוואי ומה אחוזי ההצלחה שלו. עדיין לא נמצאה דרך להיפטר מהסימנים המטרידים, אך כולנו מחזיקים ידיים שהמדע ימצא פתרון מהולל לחיסול סימני מתיחה אחת ולתמיד.