נשים רבות מרגישות ששתלי הסיליקון שהן עשו בגיל צעיר יותר, חלקן אפילו כשהיו נערות, הם מוגזמים ויוצרים עבורן מראה לא פרופורציונאלי. מה שהיה פעם אופנתי - חזה גדול שמושך את המבט של כל הגברים ומעורר את קנאת כל הנשים - הפך עכשיו למשא מיותר. עם זאת, הן לא רוצות לחזור לגודל הטבעי של החזה, שגם הוא מרגיש להן לא מושך. אז מה הפתרון? החלפת שתלי סיליקון.

חזה זקוף יותר או חזה קטן יותר?

לעתים החזה כבר אינו יציב כבעבר. פגעי הזמן עושים זאת, ועבור רבות זו הסיבה לעשות הגדלת חזה מלכתחילה. החלפת שתלי סיליקון יכולה לאפשר לכן להשיג חזה זקוף יותר, עם חומר מתקדם יותר שפותח על ידי מיטב המוחות בתחום הניתוח הפלסטי.

ניתוח הקטנת חזה גם הוא מאוד פופולארי בימינו, בעיקר בקרב נשים שעשו את הניתוח כאשר חזה ענק היה הבון-טון של התקופה. אנשים בימינו נוטים להיות סולידיים יותר, ואוהבים להיראות פחות צעקניים. ניתוחי חזה רבים בימינו נועדו להחזיר נשים למידות הטבעיות שלהן, אבל גם להחליף את שתל הסיליקון הענק באחד צנוע יותר.

שתלי מי מלח

כמה שמעתן על נזילות סיליקון ועל הסכנה שבהן? אם גם אתן נלחצות מהמחשבה שהסיליקון שבתוך שתל החזה שלכן יתפוצץ ויתפשט לכן בגוף, כדאי לחשוב גם על הפתרון הזה. מנתחי חזה רבים ממליצים לנשים לעבור לפתרון של שתלי מי מלח, שכן שתלים כאלו נוטים להיות בריאים יותר ומסוכנים פחות – גם אם הם מתפוצצים, מי המלח מתמוססים בתוך הגוף ואינם מסכנים את בריאותכן.

כמובן שעם כל יתרון יש גם חסרון וכדאי לדעת שהמגע של שתלי מי מלח הוא פשוט לא אותו דבר כמו שתלי סיליקון. נשים רבות שעשו ניתוח החלפת שתלי סיליקון במי מלח מתלוננות גם על משקל גדול הרבה יותר של השתלים החדשים.

#מה חשוב לדעת לפני שמחליטים על ניתוח חזה?

לפני כל ניתוח חזה, ובמיוחד לפני החלפת שתלי סיליקון, כדאי לדעת שאתן פונות לרופא פלסטי מיומן. הסיבה לכך היא גם בריאותית, אבל גם כי רופא עם הרבה ניסיון יידע הכי טוב באיזו דרך טיפולית לבחור. לכל אישה מתאים ניתוח קצת אחר ואפשר להציע פתרונות קצת אחרים, וחשוב לשבת עם הרופא ולהגיד לו בדיוק מה הצרכים שלכן.

הדבר נכון כמובן בכל מקרה של ניתוחי חזה, כולל ניתוח הגדלת חזה, הקטנת חזה, או ניתוח להרמת החזה. מנתחים פלסטיים מורשים הם הכרח לבריאות שלנו, ולא כדאי להתעסק עם זה. יכול להיות שיש כל מיני אופציות זולות אבל כשזה נוגע לגוף שלכן אסור לקחת סיכון.

כדאי לשקול לחזור אל הרופא הפלסטי שניתח אתכן לראשונה - אם הוא עדיין פעיל בתחום - כי הוא מכיר הכי טוב את החומרים שאיתם הוא עבד ואת ההיסטוריה שלכן. בכל מקרה כדאי ללכת לרופא שיידע להגיד לכן מה החסרונות ומה היתרונות של כל אפשרות לביצוע החלפת שתלי סיליקון, כדי שיהיה בידיכן את כל המידע על מנת לעשות החלטה נבונה.