סובלים מבעיית התקרחות קלה? מעוניינים לעצור את הידלדלות השיער? מינוקסי הוא הפיתרון המושלם עבורכם. כל שעליכם לעשות הוא למרוח מן התמיסה על גבי הקרקפת במשך פעמיים ביום, ותוכלו להבחין בתוצאות לאחר כארבעה עד שישה חודשים.

במדריך הבא, נפרט אודות תכשיר הפלא נגד קרחת – מינוקסי.

מה זה מינוקסי?

מינוקסי הוא תכשיר רפואי המטפל בצורה נקודתית בבעיות התקרחות ונשירת שיער. תמיסת תמיסת המינוקסי מכילה מרכיב פעיל בשם מינוקסדיל, המעודד צמיחת שיער ועוצר את תהליך נשירת השיער.

מאילו חומרים מורכב המינוקסי?

תכשיר מינוקסי מבית תרימה, הנמצא בשימוש מאז 1988 וניתן ללא מרשם רופא מאז 1997, מכיל את פרו הוויטמין פנטנול (Panthenol) החודר אל תוך זקיק השערה, יוצר שכבה גמישה ודקה בתוך השערה ומחוצה לה, דבר המעודד צמיחה מחודשת של שיער מאריך את מחזור חיי השערה ומעניק לה מראה מבריק ומרקם רך.

מחיר

עלות הטיפול בהתקרחות, באמצעות שימוש בתכשיר מינוקסי, המכיל תמיסה בכמות של 80 מיליליטר המספיקה ל – 40 ימי טיפול, נעה בין 150 ₪ ל – 200 ₪ ליחידה.

למי מיועד התכשיר?

באופן כללי, תכשיר מינוקסי מיועד לנשים ולגברים כאחד בגילאי 18 עד 65, הסובלים מנשירת שיער תורשתית. כאשר תכשיר מינוקסי 5 מיועד לגברים ותכשיר מינוקסי נשים 2 מיועד לנשים וגברים כאחד.

האם התכשיר יעיל?

מחקרים הראו כי בקרב 80 אחוז מן המשתמשים בתכשיר מינוקסי, נעצר הליך נשירת השיער ובקרב כ - 40% אחוז מצרכני מינוקסי צמח שיער. באופן כללי, יעילות תכשיר מינוקסי הינה גבוהה בקרב צרכנים המשתמשים בצורה נכונה ועקבית בתכשיר וכן בקרב צרכנים אשר התחילו את השימוש בשלבי ההתקרחות הראשוניים.

הוראות השימוש בתכשיר

בכדי להשיג את התוצאות הרצויות ולסייע לחומר לפעול בצורה הטובה ביותר, יש לפעול בהתאם להוראות השימוש של התכשיר. כאשר באופן כללי, יש למרוח פעמיים ביום, כמות מדודה של 1 מ"ל מינוקסי על גבי הקרקפת ולעשותה היטב באמצעות שבע לחיצות על כל אזור בו יש קרחת.

את התכשיר יש למרוח על גבי עור ושיער יבש ולהימנע מחפיפה למשך שעתיים מתום מריחת התכשיר. אסור לעבור את הכמות היומית המומלצת של שני מיליליטרים ליום ומומלץ להשתמש בתכשיר למשך ארבעה חודשים רצופים (עד אשר מושגת התוצאה הרצויה).

למי אסור להשתמש במינוקסי?

מינוקסדיל אסורה לשימוש לאנשים שטרם מלאו להם 18 או לאנשים שחצו את גיל 65. מעבר לכך, אנשים הסובלים מהליך של נשירת שיער (מסיבה תורשתית), או מקרקפת דלקתית, אדומה, כואבת או מגורה אינם יכולים להשתמש בתכשיר מינוקסי.

אומנם תרופות המינוקסדיל מוגדרות כתכשיר רפואי ללא מרשם, אולם מוטב להתייעץ עם רופא עור טרם תחילת השימוש, על מנת שלא לפגוע בסיכויי השיקום של הסערה ובבריאותכם.

מתי ניתן להבחין בתוצאות?

מחקרים מראים כי ניתן להבחין באפקט הראשוני של תכשיר מינוקסדיל לאחר שימוש נכון בתכשיר לתקופה של חצי שנה. את התוצאות המשמעותיות ניתן לראות לאחר תקופת שימוש של שנה בתכשיר מינוקסי 5.

חשוב לציין, כי כל הפסקה בשימוש במכשיר, עשויה להשיב את המצב לקדמותו תוך מספר חודשים.

תופעות לוואי

תופעות לוואי העשויות להופיע בקרב צרכנים המשתמשים בתכשיר מינוקסי הן הבאות:

פריחה או גירוי באזור הקרקפת ושיעור יתר באזור הפנים בעיקר (נפוץ בקרב נשים). במידה והגירוי או הפריחה באזור הקרקפת לא עוברים, רצוי להפסיק ליטול את התכשיר.

לסיכומו של עניין, אם הנכם סובלים מנשירת שיער או מהתקרחות, תוכלו לעצור את הידלדלות השיער באמצעות נטילת תמיסת מינוקסי דרך קבע.