מילוי שפתיים היא פעולה שאינה מצריכה התערבות ניתוחית, מטרתה לשוות לשפתיים את אותו מראה מלא וחושני ששחקניות קולנוע ודוגמניות אימצו אותו זה מכבר. מדובר בפעולה קצרה ומהירה והתוצאה המתקבלת לאחר מילוי השפתיים, באה לידי ביטוי גם בשאר חלקי הפנים ותורמת להרגשה כללית טובה.

מי מתאימה למילוי או עיבוי שפתיים?

הטיפול מתאים לאותם נשים צעירות בעלות שפתיים דקות אשר מעוניינות במראה מלא יותר וחושני. נשים אשר נולדו עם שפתיים בעלות מראה לא סימטרי, יגלו לאחר הטיפול התאמה מושלמת של השפתיים לתווי הפנים. נשים מבוגרות אשר עקב שינויי גיל חלה נטייה טבעית של השפתיים לסגת פנימה ואף לצנוח מטה.

כיצד מבצעים טיפול של מילוי שפתיים?

שיטת הטיפול של מילוי שפתיים היא פשוטה. הזרקת החומר נעשית דרך מחט דקה במספר אזורים בשפתיים. בשלב הבא ייעשה עיסוי באזור המוזרק כדי שהחומר המוזרק לשפתיים יתקבל בצורה אחידה כשבסיומו של תהליך הטיפול נקבל את עיצוב השפתיים המושלם שרצינו.

אם ננסה להבדיל בין סוגי החומרים הקיימים עבור עיבוי של השפתיים, נוכל לומר שישנם שני סוגי חומרים כאלו: חומרי מילוי נספגים וחומרי מילוי שאינם נספגים. כל סוג מילוי פועל בדרך שונה ומשיג תוצאות דומות.

חומרי מילוי לא נספגים

החומר המוכר ביותר מבין קבוצת הלא נספגים הוא הסיליקון הרפואי. זהו סיליקון נוזלי שעבר תהליכי עיבוד והותאם להזרקה לרקמות הגוף עם מינימום תופעות לוואי. ההזרקה נעשית בכמויות קטנות ובמספר פעמים רב, כדי להימנע מיצירת גושים באזור המוזרק.

הסיליקון יוצר מרקם טבעי למילוי השפתיים ומחזיק בגוף שנים רבות. אם לאחר מספר שנים אתם מעוניינים שוב בעיבוי השפתיים, יש להשתמש רק באותו סוג מילוי. הזרקה של חומר שונה עלולה לגרור דחייה כמו שקורה עם גוף זר.

חומרי מילוי נספגים

מתבססים על חומרים שהגוף מזהה כטבעיים ושייכים לו. תהליך התפרקותם נעשה בהליך טבעי ולכן לא נוצרת תגובה אלרגית. החומרים הללו מכילים בדרך כלל חומצה היאלורונית, החומר שנמצא ברקמות שלנו באופן טבעי. חומר מילוי מומלץ נוסף הוא קולגן מעובד, הנמצא אף הוא בכל הרקמות בגוף. חומרים אלו אפקטיביים לכל היותר לשנה וניתן להזריקם ולשנות את הרכבם ללא חשש לתגובה אלרגית.

מילוי שפתיים בשומן הטבעי של גופנו – ולא בעזרת בוטוקס

הזרקת בוטוקס היא השיטה הפופולארית ביותר בטיפול בקמטים במחצית העליונה של הפנים, אך היא אינה מתאימה עבור מילוי שפתיים. לעומת זאת, מילוי קמטים עם שומן הוא תהליך פופולארי מאוד שמשמש כחומר מעולה גם למילוי שפתיים.

השומן נלקח בהליך פשוט עם הרדמה מקומית מאזור אחר בגופנו, ברוב המקרים מאזור המותניים, שם השומן קיים כבר ממילא. התהליך פשוט מאוד בצורה זו, ותופעות לוואי הן לזמן קצר ביותר, עם אחוז סיבוכים מינימלי.

מילוי שפתיים באמצעות ביו-אלקמיד

ביו-אלקמיד הוא חומר המשמש לאחר ההזרקה כשתל רך לעיבוי השפתיים. לאחר שהרופא הזריק את החומר, הוא מעצב ומפסל את הצורה של השפתיים לפי מה שתוא?ם והוחלט עליו מראש. במקרה הצורך, תמיד ניתן להוציא את השתל על ידי ניתוח פשוט.

התהליך של מילוי שפתיים

מילוי שפתיים נעשה בהרדמה מקומית. הרופא מרדים את השפתיים ולאחר מכן מוזרק חומר המילוי. בחלק מהמקרים החומר ממלא ישירות את השפתיים ובמקרים אחרים, כמו במילוי סיליקון, החומר מגרה את הגוף ליצור רקמה שתביא לתוצאה הסופית - מילוי שפתיים.