הרבה אנשים מעוניינים להתחטב, לשמור על כושר וכמובן על הבריאות, אך אין באפשרותם לבצע אימונים בחדר כושר ממגוון של סיבות. האפשרות היחידה והנוחה ביותר בעבורם היא להתאמן מהבית. האם ניתן להתאמן מהבית באופן אפקטיבי, וכיצד בעצם עושים זאת?

מה הן הסיבות שבגללן אנשים מעדיפים להתאמן מהבית?

  • צניעות – מבחינה דתית, ישנן נשים וגם גברים שמעדיפים להתאמן במקום פרטי. אמנם ישנם חדרי כושר שמאפשרים אימון לנשים ולגברים בשעות שונות, אך זה לא קורה בכל חדר כושר ולא תמיד שעות האימון מתאימות.
  • מבוכה – אימון בחדר כושר עלול להיות מביך. תנועות מוזרות, לבוש של בגדים צמודים והזעה מרובה. אנשים רבים מתביישים בגופם ומובכים מהסיטואציה ולא מעוניינים להיחשף אל מול אנשים שהם לא מכירים. אימון בבית מאפשר להם להרגיש בנוח ולהתאמן במרץ ללא התחושה שמישהו מסתכל עליהם.
  • אפשרות לשלוט על הזמן – חדר הכושר פתוח בימים ובשעות מסוימות, וישנם אנשים שלא מצליחים למצוא את הזמן בין העבודה, ללימודים למטלות הבית וגידול הילדים. אימון בבית מאפשר להם לסדר את הלו"ז באופן עצמאי ולשמור על כושר. בנוסף, חדר כושר לרב יהיה עמוס בשעות אחר הצהריים והערב, וההמתנה לכל מכשיר עלולה לארוך דקות ארוכות.
  • עלויות מוזלות – מנוי חודשי במכון כושר איכותי וטוב יעלה כמה מאות שקלים. אימון בבית הוא הוצאה חד פעמית, שמאפשרת להתאמן באופן רציף ואף משמשת את כל בני הבית ולא אדם אחד (כפי שקורה ברכישה של מנוי לחדר כושר).

מולטי טריינר - מה זה בדיוק ואילה סוגי מולטי טריינרים קיימים בשוק

מולטי טריינר הוא מכשיר כושר רב-פעולה, המקבץ בתוכו כמה אפשרויות אימון במקום אחד. המכשיר מתאים לספורטאים מתחילים ומתקדמים, מכיוון שהוא מאפשר לבחור ברמות שונות של אימון באמצעות בחירה של כובד משקל לכל תרגיל. בגלל תכונה זו, ניתן להשתפר מאימון לאימון ולהגדיל את המשקל בכל תרגיל. ישנם מכשירי מולטי טריינר גדולים שמחברים אף 4-5 מכשירים יחד, ומכשירים קטנים יותר שמתמקדים ב-2-3 תרגילים ואותם ניתן להציב כמעט בכל חלל בבית.

כיצד בוחרים את המולטי טריינר המתאים?

כאמור, ישנם סוגים שונים של מכשירי מולטי טריינר, והבחירה בהם צריכה להיעשות על פי מספר גורמים. ראשית, יש לבחון את הצורך. אם ברצונכם לחזק אזור מסוים בגוף, כדוגמת הידיים או החזה, תוכלו לוותר את מולטי טריינר שמציע מכשירים לפיתוח וחיטוב הרגליים. אם תעדיפו להתמקד באזור הרגליים, האגן והידיים, תוכלו לוותר על החלק במכשיר המפתח את אזור הכתפיים והגב. לאחר הבנת הצרכים והבחירה באזורים אותם תרצו לחטב, התמקדו בגודל המכשיר. ככל שהוא מציע יותר, כך הוא יהיה גדול יותר וכמובן גם יקר יותר. וודאו שיש לכם מרחב מספק כדי להציב בו את המכשיר, כמו מרפסת, גינה, פינת הסלון או חדר שינה גדול במיוחד. עלות המולטי טריינר משתנה בהתאם למספר הפונקציות אותן הוא מציע. מולטי טריילר פשוט המספק כ-2-3 סוגי תרגילים יעלה החל מ-1,000 ₪, ומולטי טריינר מקצועי בעל 6 פונקציות ויותר יגיע אף ללמעלה מ-4,000 ₪.

מבחר התרגילים אותם ניתן לבצע באמצעות המולטי טריינר

מרבית מכשירי המולטי טריינר הקונבנציונליים מאפשרים לבצע את התרגילים הבאים:

  • פולי (גלגלת) – מכשיר לעבודה על שרירי הגב והזרוע הקדמית.
  • לחיצת חזה ופרפר לעבודה על שרירי החזה והזרוע האחורית.
  • משענת לעבודה על זרוע קדמית.
  • פשיטת ברך בישיבה לעבודה על שריר הארבע ראשי – חיטוב הירכיים והשוקיים.
  • מכשירים מפותחים יותר כוללים אפשרות לעבודה על שרירי הבטן.

מולטי טריינר – לאנשים שרוצים לעשות כושר

מולטי טריינר הוא בחירה מצוינת למי שמעוניין לשמור על כושר בדרך שלו, ומהווה כמעט חדר כושר שלם במכשיר אחד. אמנם התרגילים שמציע המכשיר הם תרגילים אנאירוביים, אך תוכלו לבצע תרגילים אירוביים באמצעות מוצרים נלווים כדוגמת קפיצה על חבל, עליה וירידה ממדרגה או קניה של הליכון / אופניים קטנים