השתלת שיער לנשים

בדרך כלל נושא השתלת שיער היה מעוזם של הגברים - רק גברים מתקרחים, רק הם מאבדים שיער ורק הם רוצים להישאר צעירים ויפים. אז זהו, שלא: גם לנשים יש בעיה של נשירת שיער, אבל מסיבות שונות, רבות מאוד. וכמו שיש פתרונות לגברים, יש גם פתרונות לנשים - ואחד מהם הוא השתלת שיער לנשים.

אישה וקרחת יכולות לחיות בדו קיום?

התשובה לשאלה הזו היא 'לא' נחרץ. גברים יכולים לטפח את הקרחת שלהם ולהיחשב כסמל סקס בעיני חלק מהנשים. אצל נשים, שיער מאז ומתמיד נחשב סמל לנשיות. בכל הציורים המפורסמים לנשים יש שיער ארוך ושופע. המונה ליזה של ליאונרדו דה וינצ'י, הולדת ונוס של בוטיצ'לי – וזו רק ההתחלה.

יש נשים אשר אובדן שיער ראשן – וגם דילול שלו או נשירה חמורה - יגרום להן לתחושה של איבוד הנשיות. הבשורה היא, כאמור, שהיום אישה שסובלת מהתקרחות לא חייבת להמשיך לחיות כך. היא יכולה לעבור השתלת שיער לנשים.

התקרחות נשית - למה זה קורה?

גברים שמתקרחים קיבלו את הגנים של הוריהם. אצל נשים זה שונה לגמרי. הסיבות להתקרחות נשית יכולות להיות:

הטיפולים בהתקרחות נשית

אנחנו חיים בעידן בו הכל נגיש והרפואה, גם הקונבנציונלית וגם האלטרנטיבית מפותחות. יש פתרונות רבים במקרה של נשירת שיער אצל נשים או התקרחות נשית: אפשר לקחת ויטמינים, תוספי מזון, לשנות את התפריט, לגשת לרפואה הסינית וגם לעבור השתלת שיער לנשים. כל אחת עם מה שמתאים לה באופן פרטי.

לפני השתלת שיער לנשים - מה צריך לדעת?

לפני ההחלטה על השתלת שיער לנשים – הרי בכל זאת מדובר בהליך כירורגי – יש להיוועץ ברופא עור. חשוב לדעת שלא כולן מתאימות להליך השתלת שיער. כמו אצל הגברים, רק 60% מהמועמדות מתאימות לניתוח כזה. בנוסף, צפיפות השיער היא פרמטר חשוב לקביעה האם תתאימי לניתוח או לא.

נשירת שיער אצל נשים

נשירת שיער אצל נשים

השתלות שיער מכל הסוגים ומכל המינים

ישנם סוגים שונים של השתלות שיער. השיטה הנפוצה ביותר נקראת F.U.T אוFollicular Unit Transplantation – השתלה של זקיק שיער, שנקראים גם יחידות פוליקולריות. עוד שיטה לא פחות נפוצה היא F.U.E, שפירושה: Follicular Unit Extraction. שיטה זו כוללת גם כן השתלה של יחידות פוליקולריות אבל הביצוע שונה.

ישנה שיטה נוספת להשתלת שיער, בה מוציאים שיער גוף ומשתילים בראש (מתאימה לגברים בעיקר), שיטה זו נקראת B.H.T (הפירוש: Body Hair Transplant). גם בלייזר ניתן לבצע השתלת שיער לנשים אבל נכון להיום כמעט ולא משתמשים בשיטה זו.

חשוב להכין שיעורי בית

על מנת שהליך השתלת השיער יצליח' יש לערוך בדיקות רפואיות קודם לכן. מעבר לבדיקות הרפואיות שהרופא ביקש, כדאי לשוחח עם נשים שעברו הליך דומה, לברר במה כרוך הניתוח, האם הוא היה קל, האם היו ממליצות על הקליניקה בה עברו השתלת שיער לנשים ושאלות דומות אחרות.

חשוב לשאול שאלות אלו מסיבה פשוטה אחת: הליך השתלת שיער לנשים הוא בלתי הפיך - אי אפשר להחזיר לחנות אם השיער לא מסתדר. להבדיל אלף אלפי הבדלות, גם כשקונים רכב עושים סקר שוק, שואלים על מחירים, בטיחות וכדומה. השיער הוא לא מכונית, הוא מה שאת, והוא אמור להשפיע רבות על המראה החיצוני שלך. קחי זאת בחשבון.