תחום רפואת השיניים עבר תהליכים משמעותיים בעשור האחרון וניתן להבחין בכמה מגמות מרכזיות ש הבולטת בהם כוללת ריבוי השתלת שיניים מתקדמות בשיטות חדישות. אם גם אתם מחכים לתהליך השתלת שיניים מתקדמת ושואפים לעבור את התהליך בצורה הטובה ביותר מומלץ לערוך תחקיר מקיף וללמוד את הנושא בצורה מעמיקה. מחקר אינטרנטי מקדים יסייע לכם להבין מהי השתלה מתקדמת ומדוע כדאי להשקיע משאבים רבים בחיפוש אחר מרפאה איכותית בה תעברו השתלה מתקדמת ושיקום חלל הפה בטכניקות שונות.

על פי רוב השלב הראשון של השתלה מתקדמת כולל חשיפת העצם ואיתור המקום המדויק לקיבוע השתל. קיימות כמה שיטות לביצוע השלב הראשון וניתן גם לחשוף את העצם במיקום ספציפי על ידי מכשור מיוחד וללא חשיפה כוללת. שלב זה מתבצע תוך הרדמה מקומית . השתלה מתקדמת תכלול על פי רוב אחת מהשיטות שהזכרנו למעלה בהתאם למצב הלסת והפה.

השתלה מתקדמת – השתלים

הטכניקות השונות שהתפתחו בשנים האחרונות בתחום ההשתלות הביאו ליצירת פתרונות כוללים לשיקום הפה בצורה חדישה. השתלה מתקדמת הינה למעשה החלפת השיניים שניזוקו או נפלו בשתלים מיוחדים העשויים מסגסוגת מיוחדת . השתלים הנמצאים בשימוש בעשור האחרון עשויים מתערובת מתכות מיוחדת אשר מסוגלת להשתלב ברקמות החיות ולהוות תחליף מצוין לשורש וכמובן לשיניים החסרות.

קיימים סוגי שתלים רבים תוצרת חברות רבות ומומלץ להתייעץ עם אנשי מקצוע מהתחום לגבי סוגי השתלים המתאימים לכם. חברת התרופות כצט, פתחה בקמפיין הסברתי על חשיבות השימוש בחומרים איכותיים ומאושרים בתהליכים של השתלות שיניים. עוד על כצט ומוצרי ביו-גייסטליך ניתן לקרא בקישור הבא. השתלה מתקדמת כוללת כאמור חשיפת העצם במקום המיועד והרכבת השתל עליו תבוא השן המלאכותית בשלב מאוחר יותר. השתלה מתקדמת מורכבת משיטות חדישות שפותחו בעיקר בעשור האחרון ומשתלים מיוחדים פרי פיתוח מדעי.

קידוח מדויק

אחד היתרונות הגדולים של השתלה מתקדמת הוא הדיוק הרב בו מתבצע הקידוח. באמצעות מקדחים מתקדמים ביותר הכוללים מערכת קירור ייחודית מתבצע קידוח מדויק במקום בו אמרו להיות מורכב השתל. המקדחים המדויקים מהווים כלי הכרחי לביצוע השתלה מתקדמת והדיוק הרב שלהם הוא פרי פיתוח טכנולוגי ממדרגה ראשונה. לאחר שמתבצעת חשיפת העצם ואחרי שמסתיים הקידוח, המקום מוכן למיקום השתל.

יש מספר שיטות בהם מחובר השתל אך השיטה הפופולארית ביותר בעשור האחרון היא הברגת השתל והצמדתו לעצם. מאוחר יותר יש לבצע סגירה של השתל ועל פי הצורך המתעורר ניתן גם לבצע תפירה של האזור. עכשיו מעשה מתחיל זמן ההמתנה. לאחר השתלה מתקדמת יש צורך בתקופת המתנה של 3-4 חודשים עד שהעצם קולטת את העצם בצורה מושלמת.

השתלה מתקדמת – השלב הסופי

לאחר זמן המתנה ולאחר שהתבצעה קליטה מושלמת של השתל על ידי העצם , מתבצעת במידת הצורך חשיפה של פתח השתל ושתילת חלק מתכת מיוחד המיועד לכיסוי השתל עד שרקמת החניכיים תבריא לגמרי. לאחר הבראת הרקמה מתחיל שלב המדידות אשר מיועד למדוד במדויק את המקום המיועד לכתרים.

אין ספק שבאמצעות הטכניקות השונות המרכיבות השתלה מתקדמת ניתן לשקם את הפה בצורה חסרת תקדים ולכן במידה ואתם מתאימים לביצוע השתלת שיניים כדאי להתעקש על טיפול בשיטות החדישות ביותר. הטכנולוגיה שפותחה במהלך העשור האחרון מסייעת להשתלה מוצלחת ואיכותית ומונעת מהמטופלים סבל רב. מומלץ לברר היטב לגבי הטכניקות השונות הקיימות במרפאה המיועדת.