מאחר וניתוח הרמת מצח וגבות הפך להיות אחת הפעולות הפלסטיות הנפוצות בשנים האחרונות, חשוב לדעת כיצד להתכונן אליו כנו שצריך, כשעיקר האמור כאן הוא מבחינה כספית. ובכן, ניתוח כזה עולה לרוב בין 7,000 ל-10,000 ₪, אך העלויות הללו יכולות להאמיר אם יש צורך בטיפולים נלווים.

כך לדוגמא, מתחית פנים כללית או הרמת העפעפיים נחשבות לפעולות נפוצות מאוד במטופלים אשר עברו הרמת גבות ומצח, בין אם באותה הזדמנות או בטיפולי המשך אחרים במשך השנים. גם אותם יש לקחת בחשבון בעלות הכוללת.

איך לבחור מנתח לפני ניתוח הרמת מצח וגבות?

אחד הדברים החשובים לפני הניתוח הוא בחירת המנתח שלכם. היתרון של קליניקות פרטיות לניתוחים פלסטיים על פני ניתוחים שונים בבתי חולים ציבוריים, הוא בכך שאתם יכולים לדעת מראש מי הרופאים שעומדים לרשותכם ולבחור מביניהם את זה שמתאים לכם יותר מכל. זה יתרון חשוב ביותר.

מדוע חשוב לבחור את הרופא שאתם רוצים? משום שהבחירה הזו תתרום לרוגע ולשלווה שלכם. כאשר אתם יודעים בידי מי מופקדים הפנים שלכם, אתם יכולים לדעת שמדובר בבחירה נכונה. אי הוודאות לפני הניתוח גם כך גדולה מאוד, וחשוב שלפחות בעניין הזה – אולי החשוב מכולם – תהיה לכם בחירה חופשית.

אז כיצד בוחרים את הרופא המתאים? הרי מעולם לא עשיתם ניתוח כזה בעבר, וגם אם כן, אינכם 'מנותחים סדרתיים', שיודעים ביותר מי הכי טוב בשוק ומכירים את שמות הרופאים בעל פה. לכן, הכי חשוב ללמוד מבעל ניסיון. רשימה של מנתחים פלסטיים ניתן למצוא במגוון אתרים ברשת, לדוגמא: מנתחים פלסטיים באתר של דפי זהב, שם תמצאו מגוון של רופאים ומנתחים פלסטיים, יחד עם חוות דעת ורשימה של חוות דעת גולשים.

שאלו חברים ואנשים שאתם מכירים ועברו ניתוחים כאלו בעבר. טיפ שלנו: לא חייבים לחפש כאלו שעברו ניתוח הרמת מצח וגבות. מספיק לשאול אנשים שעברו ניתוח פנים כדי לדעת האם הרופא איכותי מספיק. אם הם מרוצים, גם אתם יכולים להיות מרוצים. אגב, רשת האינטרנט יכולה להיות מאגר מידע לא פחות איכותי לעניינים אלו.

הכנות לקראת ניתוח הרמת מצח וגבות

לאחר שביררתם על המחירים ומצאתם את הקליניקה המתאימה לכם ביותר, תוכלו להמשיך הלאה, אל הפגישה הראשונה עם הרופא המנתח שלכם. לפגישה הזו יש חשיבות רבה גם בעיני הרופא, והיא זו שמכינה אתכם לקראת מה שאתם הולכים לעבור.

בפגישה הזו, לא רק שתקבלו מידע על אופן הניתוח והדרכים שבהן הוא מבוצע, אלא גם תוכלו לספר לרופא על הציפיות שלכם מההליך ועל התוצאות הסופיות שתרצו להשיג. יחד תגיעו להסכמה שתשביע את רצונם של שני הצדדים.

לאחר הפגישה הזו, יגיע השלב של ההכנה לפני ניתוח הרמת מצח וגבות, שהיא חשובה בפני עצמה. הרופא עצמו מתכונן גם הוא לקראת הניתוח, אך למטופל יש גם כן תפקיד חשוב בשלב זה. היערכות נכונה שלו תגדיל את הסיכויים להשגת תוצאות מושלמות, בדיוק כמו שסוכמו בין הרופא למטופל בפגישת ההכנה.

אם כך, מה צריך לעשות המטופל לפני הניתוח?

ראשית, יש להפסיק לעשן שבועיים לפחות לפני הניתוח עצמו (מותר לחזור לעשן רק שבוע אחריו). בימים הסמוכים לניתוח חשוב לרחוץ היטב את הפנים ולהשתדל שלא להשתמש באיפור כבד. בנוסף, יש להפסיק את השימוש בתרופות אשר מסייעות לדילול הדם ולמניעת קרישה.

ביום שלפני ניתוח הרמת מצח וגבות, חשוב לשטוף שוב את הפנים היטב. מחצות הלילה שלפני הניתוח יש להיות בצום, ואסור אפילו ללעוס מסטיק. בנוסף, אסור לשים על הפנים תכשירים קוסמטיים שונים כמו קרם לחות וכדומה.