הרמת גבות הוא אחד מן הניתוחים הפלסטיים הפופולאריים בקרב בני 40 עד 60. מדובר בניתוח פשוט באופן יחסי המקנה מראה רענן ואסתטי לאזור הפנים ומפיג את תחושת העייפות והזקנה בפנים.

במאמר הבא, נסביר אודות ההליך הכירורגי ולמי הוא מתאים.

מהו ניתוח הרמת גבות?

ניתוח הרמת גבות הוא הליך כירורגי פשוט, הנותן מענה לבעיות של צניחת אזור הגבות והמצח. מדובר בניתוח הנעשה ברוב המקרים יחד עם ניתוח למתיחת הפנים או הרמת עפעפיים. במהלך ניתוח להרמת גבות, מוחדרת מעין לוחית לעפעף הנספגת בעור לאחר תקופה של שישה חודשים ומאפשרת את הרמת הגבה.

מדובר בניתוח קצר למדי הנמשך כרבע שעה, המחזיק מעמד לתקופה של 5 שנים. במהלך הניתוח מסירים עודפי עור ומותחים את קו הגבות כך שתיווצר תחושה של רעננות וצעירות במקום המראה העייף והזקן של גבות נפולות.

מי יכול לעבור ניתוח להרמת גבות?

במהלך השנים, אזור המצח והגבות מתחיל ליפול כתוצאה מאובדן גמישות העור וכתוצאה מחשיפה מרובה לשמש.

באופן כללי, ניתוח הרמת גבות מיועד לאנשים בעלי גבות נפולות אשר מעוניינים להקנות לעצמם מראה אסתטי ורענן, או לאנשים הסובלים מבעיות ראייה עקב נפילת אזור המצח והגבות.

באופן עקרוני, כל אדם יכול לעבור ניתוח להרמת גבות, למרות שמדובר בהליך הנפוץ בעיקר בקרב אנשים בטווח הגילאים שבין 40 ל – 60.

מהם הקריטריונים לאבחנת גבות נפולות?

באופן כללי, מבנה אופטימאלי של גבות הוא כאשר החלק הלטרלי, הקרוב לרקות הינו גבוה יותר מהחלק המדיאלי הקרוב לאף.

לפיכך, הקריטריונים לאבחון צניחת גבות הם הבאים:

מצב גבולי: כאשר החלק החיצוני של הגבה הינו זהה בגובהו לחלק הפנימי של הגבה.
מצב אה נורמאלי: כאשר החלק החיצוני של הגבה הינו נמוך יותר מהחלק הפנימי של הגבה.
מצב בו המרחק בין קצה הגבה לקצה העפעף העליון החיצוני הינו נמוך מסנטימטר.

על הליך ניתוח הרמת גבה

מדובר בניתוח קל יחסית, המתבצע באמצעות חיתוך קטן הנעשה לאורך כל חלקו של הראש העליון ועד לחלק האחורי של האוזן, כאשר תפקיד המנתח הוא להסיר עור מיותר, לייצב את הרקמות ולבצע הרמת גבות בצורה אופטימאלית, כשלבסוף תופרים את החתך.

האם לאחר הניתוח נותרות צלקות?

באופן כללי, לאחר ניתוח להרמת גבות נותרות צלקות, אולם ניתן לבחור את מיקום הצלקת כך שהיא תהייה נסתרת לעין, למשל: חתך באזור הקדמי של השיער או באזור שמעבר לקו השיער.

מהם הסיבוכים האפשריים?

הסיבוכים האפשריים בעת ניתוח הרמת גבות הם הבאים: זיהום, דימום, א – סימטריה, צלקת קלואידית, איבוד תחושה, החלמה איטית, אי צמיחת שיער באזור הצלקת ועוד.

על הליך ההחלמה של ניתוח הרמת גבות?

הליך ההחלמה מניתוח הרמת גבות הוא כדלקמן:

במהלך היומיים הראשונים לאחר הניתוח, אזור העיניים עשוי להיות נפוח ובצבע סגול כחול כמו גם אזור הלחיים ויורגש מתח באזור העיניים. כמו כן, תיתכן צריבה בעיניים ולכן ניתן להשתמש בטיפות עיניים ובקומפרסים קרים במהלך עשרים וארבע השעות הראשונות.

איך לבחור את המנתח הפלסטי?

אם ברצונכם לבצע פרוצדורה של הרמת גבות אנו ממליצים לכם לפנות לרופא המחזיק בתעודת מומחה בכירורגיה פלסטית. כמו כן, תוכלו לקבל חוות דעת והמלצה ממטופלים שעברו תהליך דומה אצל המנתח המיועד וכן לעיין בעבודות קודמות של מנותחיו.

מנתח פלסטי מנוסה ואחראי יציג בפניכם את כל הסיכונים הכרוכים בהליך כירורגי זה של ניתוח להרמת גבות ויענה על כלל שאלותיכם.

כמו כן, מומלץ לבחור במנתח שיש לכם כימיה ותקשורת טובה עימו וכן עליכם לתאם איתו ציפיות באשר לתוצאות הניתוח.

לסיכום, אם ברצונכם להעניק לפניכם מראה אסתטי, רענן וצעיר יותר – ניתוח הרמת גבות הוא הפתרון עבורכם.