אנשים רבים, הסובלים מבעיות צלוליט ושומן עודף, תרים אחר הפתרון המושלם למען הצרת היקפים, מיצוק ומיצוב עור הגוף. כיום ישנן טכניקות טיפול מתקדמות ובלתי פולשניות, המעניקות פתרון מקיף לבעיית הצלוליט.

במדריך הבא, תוכלו לקבל מידע מקיף על טכניקות הטיפול השונות להצרת היקפים.

על הצרת היקפים

הצרת היקפים היא שיטה המושתתת על תרגילי סיטימולציה לשרירי הגוף, המטפלים במוקדי השומן בגוף על ידי מיצוק, חיטוב והפחתת מסת השומן בגוף.

אילו טכניקות לטיפול בהצרת היקפים ישנן?

באופן עקרוני, ישנן טכניקות רבות לטיפול בהצרת היקפים, כאשר באופן כללי ניתן לחלקן לשלוש טכניקות עיקריות והן:

 • טכניקות פולשניות – הכוונה לפעולות חודרניות המטפלות בבעיית ההיקפים, באמצעות ניתוח, שאיבה או המסה של אזורי השומן בגוף באמצעות הליך כירורגי.
 • טכניקות טבעיות – הכוונה לטכניקות טבעיות הפועלות למען צמצום והצרת ההיקפים באמצעות תזונה נכונה ומאוזנת והקפדה על פעילות ספורטיבית קבועה.
 • טכניקות חיצוניות – הכוונה לטכניקות להצרת היקפים, הנעשות תוך שימוש בתכשירים ובמכשירים רפואיים חיצוניים, לרבות: קרמים ותכשירים קוסמטיים למיניהם למיצוק העור ולצמצום היקפים, הצרת היקפים באולטרא סאונד, הצרת היקפים בלייזר, הצרה באמצעות תדר אלקטרוני ושימוש בתדר אינפרא אדום.

למי מיועד הטיפול?

באופן עקרוני, טיפולי הצרת היקפים מתאימים לגברים ולנשים כאחד, כאשר הטיפול מתאים יותר לאנשים בעלי צלוליט אשר גופם מאופיין בפיזור שומן אה פרופורציונאלי, המעוניינים להפחית את מראה הצלוליט בגופם, לחטב ולהצר אזורים בעייתיים כדוגמת: אזור הישבן, הירכיים, הבטן, המותניים והזרועות.

למי לא כדאי לעבור טיפול להצרת היקפים?

טיפולים להצרת היקפים אינם מומלצים לאנשים הסובלים מבעיות רפואיות כגון: בעלי קוצבי לב, אנשים הסובלים מבעיות בניקוז הלימפתי, בעיות לחץ דם, מחלות זיהומיות, סכרת, גידולים, בעיות בתפקוד בלוטת התריס, דליות ועוד.

לפיכך, מומלץ מאוד להיוועץ עם רופא לפני שמתחילים בהליך הצרת ההיקפים.

איזה מענה מספק הטיפול להצרת היקפים?

הטיפול להצרת היקפים מספק מענה טיפולי מקיף ותורמים להפחתת שומן וצלוליטיס, לשיפור סימני הלידה וסימני המתיחה, לשיפור מרקם העור ואיכותו, להצרת היקפים, למיצוק ולבניית שרירי הגוף ולהגברת הליך שריפת השומנים.

מתי ניכרות תוצאות על הגוף?

באופן עקרוני, ניתן לראות תוצאות החל מן הטיפול הראשון, אולם כיוון שמדובר בתהליך הדרגתי, תוצאות אמיתיות ומקיפות ניתן לראות רק בתום סדרת טיפולי הצרת היקפים בלייזר. כאשר מחקרים קליניים מוכיחים כי בטיפולי הצרת ההיקפים ניתן לצמצם בממוצע 2.5 סנטימטרים.

האם טיפולים להצרת היקפים הינם בטוחים?

להבדיל מטיפולים פולשניים, כדוגמת: הליך שאיבת שומן או המסת שומן, הליך הצרת ההיקפים הינו יעיל ובטוח לכל סוגי וגווני העור והוא מאושר ומפוקח על ידי משרד הבריאות.

האם במהלך הטיפול להצרת היקפים מטופלים מדווחים על תחושת כאב?

במרבית המקרים מדובר בטיפול לא מכאיב, המזכיר עיסוי עמוק של הרקמות בטמפרטורה חמה. כאשר ניתן תמיד להתאים את עוצמת הטיפול לרמת הרגישות של המטופלת. כמו כן, חשוב לציין כי בתום הטיפול ייתכן ותופיע אדמומיות בעור ותחושת חמימות באזור.

האם תוצאות הטיפול להצרת היקפים נשמרות לצמיתות?

עקרונית, כמו כל טיפול אסתטי חיצוני אחר, על מנת שהתוצאה תישמר לתקופה ארוכה, יש להקפיד על טיפולי חיזוק, אימון גופני סדיר ותזונה נכונה.

מהם יתרונות השיטה?

הצרת היקפים הינה שיטה יעילה לטיפול בעודפי שומן וצלוליט מכמה סיבות:

 • הטיפול איננו דורש מאמץ פיזי.
 • אין תופעות לוואי, תחושת עייפות או כאב.
 • אין צורף בטיפול חודרני או תרופתי.
 • מדובר בטיפול המשלב בין פעולות חיטוב ושריפה של קלוריות.
 • התוצאות ניכרות היטב וכבר מהטיפול הראשון.
 • מדובר בטיפול המשפיע בצורה חיובית על כלל הגוף.
 • טיפול ייחודי המאפשר לטפל בצורה נקודתית באזורים הבעייתיים בלבד.

על הליך הצרת היקפים

באופן כללי, הליך הצרת היקפים מתחיל כבר בשלב האבחון בפגישת הייעוץ בו מוגדרים האזורים האסטרטגים בהם מעוניין המטופל לבצע את הטיפול להצרת ההיקפים.

בשלב השני, יוצגו כל טכניקות הטיפול הקיימות בתחום הצרת ההיקפים, תוך מציאת טכניקת הטיפול המתאימה ביותר למטופל, בהתבסס על מצבו הרפואי, חומרת מצב הצלוליט והעור, תקציב ופרמטרים נוספים.

בשלב השלישי, יוזמן המטופל להתחיל בסדרת טיפולי הצרת ההיקפים, כאשר במהלך הטיפול המכשיר יזהה את שכבות העור השונות של המטופל ויתמקד ברקמת השומן, בעומקה, עובייה וצפיפותה של הרקמה. לאחר בחינת רקמת השומן, תותאם עוצמת המכשיר וישוגר רטט אל עבר רקמת השומן. בתום סדרת הטיפולים, על המטופל לשמור על תזונה מאוזנת, פעילות גופנית קבועה ועל משקל קבוע.

באילו אזורים ניתן לבצע הצרת היקפים?

האזורים האסטרטגיים בהם ניתן לבצע הצרת היקפים הם הבאים:

 • פלג גוף עליון – אזור הגב, אזור הזרועות, אזור המותניים ואזור הבטן.
 • פלג גוף תחתון – אזור הישבן, אזור הירכיים, אזור הבטן התחתונה ואזור השוקיים.

איך לבחור את המכון המתאים?

בכדי לבחור את המכון המתאים לביצוע טיפולי הצרת ההיקפים, אנו ממליצים לכם לעשות סקר שוק מקיף ולבחור את המכון בהתאם לפרמטרים הבאים:

 • המלצות – מוטב תמיד לבחור במכון בעל המלצות ומוניטין וניסיון של שנים בטיפולים להצרת היקפים.
 • אישורים – וודאו כי המכון המיועד מחזיק באישור של משרד הבריאות הישראלי, משרד הבריאות האירופי ומנהל התרופות והמזון האמריקאי (FDA) וכי הוא עומד בכל **הקריטריונים המחמירים הנדרשים לבטיחות המטופלים.
 • מקצועיות – וודאו כי המכון פועל בהתאם לנהלים מוסכמים, בצורה מקצועית באמצעות חוזה ומחזיק בצוות מקצועי של מומחים.
 • מחיר– אנו ממליצים לכם לערוך סקר שוק מקיף ולבחור בהצעת המחיר הטובה ביותר לטיפולי הצרת היקפים ובתנאים הטובים ביותר.
 • ניקיון והיגיינה – פרמטר חשוב מאין כמותו, המעיד על מקצועיות וכבוד כלפי המטופלים הוא מכון הדואג לשמור על המראה האסתטי וההיגייני של הקליניקה.

לסיכום, אם אתם סובלים מצלוליטיס ומבעיות של שומן עודף באזורים מסוימים בגוף – תוכלו לטפל בבעיה ביעילות באמצעות הליך הצרת היקפים מקצועי.