אם תשאלו כל אישה ממוצעת – ולא, זוהי לא פסיקה שוביניסטית כלל – היא תגיד לכם שאחד הפחדים הגדולים ביותר שלה הוא שיער שצומח בצורה בלתי מבוקרת על הפנים. עבור גברים מדובר כמובן בעניין טבעי ומקובל, ולכן נשים הן לרוב הלקוחות של מכונים שמבצעים הסרת שיער בפנים.

מתי כדאי לבצע

אין כאן הגדרה או מועד קבוע לביצוע הסדרת שיער פנים. ההחלטה נתונה כמובן בידי המטופל או המטופלת, כאשר בעלי המכון יכולים להמליץ על שיטת ההסרה או לציין כי הטיפול עשוי להיות בעייתי. זכרו כי הסדרת שיער פנים היא עניין רגיש שלא כדאי לעשות בכל מצב. יש לחשוב על כך טוב ולקחת בחשבון מקרים של הסרה לא מוצלחת, סימנים וכוויות קלות בימים הראשונים לאחר הטיפול וכמובן – מנה לא קטנה של כאב.

הפנים הם מהאזורים הרגישים בגוף, בעיקר משום שהם חשופים לפגעי מזג האוויר. בנוסף, הניסיון להשיג מראה צעיר ונקי ככל האפשר יוצר עור עדין מאוד – אשר עלול להיות רגיש מאוד לטיפולים כאלו. לכן, מומלץ לפני הטיפול להתייעץ עם רופא עור, כדי להבין איזה טיפול, אם בכלל, יתאים לכם.

התהליך

הסרת שיער פנים יכולה להיעשות בשלוש שיטות. הראשונה היא הסרת השיער הרגילה, זו אשר נעשית באזורים אחרים בגוף, אך היא נפוצה פחות כשיטה להסרת שיער מיותר בפנים. השימוש בקרן האור החזקה לא יתאים לחלק זה בדרך כלל ולכן מכוני ההסרה נמנעים מהסרת שיער הפנים בשיטה הזו.

השיטה השנייה, שנחשבת היום למומלצת מאוד, היא הסרת שיער בפנים בעזרת מכשירי ההסרה הביתיים, כדוגמת ™Silk’n SensEpil, רמינגטון i-Light או סינרון ME. ומדוע השיטה הזו מומלצת כל כך? משום שהמכשירים הללו מיוצרים כך שיתאימו, בדרך כלל, גם להסרה בכל אזור בגוף – כולל הפנים.

השיטה השלישית, שנחשבת עד היום לשיטת הסרת השיער הטובה ביותר, היא האפילציה, אשר מבטיחה הורדת שיער לצמיתות. הסרת שיער בפנים בעזרת אפילציה נחשבת, מסיבה זו, למועדפת בקרב מטופלים רבים, אשר אינם מעוניינים לראות אפילו שערה אחת על פניהם עם תום הטיפול.

האפילציה היא מחט חשמלית אשר חודרת ישירות אל זקיק השערה וממיתה אותו. כך, היא מבטיחה הסרת שיער לצמיתות. כשמדובר על טיפול מיוחד כמו הורדת שיער בפנים, אפילציה היא בהחלט בחירה טבעית ומובנת.

אם זה כל כך טוב, מדוע לא להשתמש באפילציה וזהו?

התשובה לכך פשוטה: כי בכל דבר טוב יש גם משהו רע. ומה לגבי אפילציה בפנים? זו אכן שיטה יעילה מאוד, אך כפי שניתן להבין מהתיאור שלה בפסקה הקודמת – מדובר בטיפול ארוך במיוחד וכואב בצורה בלתי רגילה.

אפילציה משמשת כיום רק לטובת הסרת שיער בפנים, משום שאף אחד לא יכול לעמוד בטיפול כזה על שטח גדול יותר. גם אפילציה בפנים אינה תענוג גדול, בלשון המעטה, ולכן רבים מעדיפים שלא לבחור בו למרות התוצאות הסופיות המעולות. ולמקרה שהשתמע אחרת מדברינו בתחילת הקטע, הורדת שיער בפנים מתאימה לכולם – נשים וגברים כאחד. כיום תעשיית הסרות השיער כוללת מאות אלפי לקוחות ממין זכר, והם לא מתביישים להודות בכך. ישנם לא מעט גברים שהיו מעוניינים להסיר או לדלל משמעותית את שיער הפנים שלהם. למעשה, כמעט כל גבר יהיה מוכן לוותר על ה'תענוג' שבגילוח. הסרת שיער בפנים היא אופציה נפלאה לעשות זאת בקלות ומהירות יחסית.