הגדלת פין

גברים רבים סובלים מחוסר בטחון באשר לגודל איבר מינם, ולכן שוקלים לבצע ניתוחים וטיפולים שמטרתם הגדלת פין, על מנת להוסיף מספר סנטימטרים לאיבר מינם וגם לכבודם. רובנו אמנם גדלנו על סיסמאות כגון - "הגודל לא קובע" או - "זו לא הכמות – זו האיכות", ואכן מסתפקים במה שהטבע חנן אותנו, אך ישנם גברים שסיסמאות יפות אלו אינן תקפות מבחינתם כאשר הדברים אמורים בגודל איבר מינם. נושא זה מעסיק גברים רבים עוד מגיל ההתבגרות, במהלכו נוהגים בנים להשוות את אורך איבר מינם זה עם זה. כיום קיימות בשוק שיטות רבות להגדלת הפין, חלקן מסוכנות ונכלוליות וחלקן מבוססות, אשר כולן מבטיחות להגדיל את איבר מינך.

מטרת טיפולי הגדלת פין היא לשוות מראה ארוך ורחב יותר לאיבר המין, באופן שייראה טבעי. אם אתה מעוניין לעבור פרוצדורה שמטרתה הגדלת איבר המין, נציע לך במאמר זה סקירה של השיטות הקיימות כיום בשוק, ממשקולות ועד השתלות שומן. חשוב לציין כי סיכויי ההצלחה של מרבית השיטות בתחום הגדלת פין אינם גבוהים, ולעתים אף כרוכים בהן סיכונים לא מבוטלים. על פי מחקרים רפואיים, אורכו של הפין נורמאלי נע בין 10 ס"מ ל-20 ס"מ, ומה שמעל לכך נחשב לפין גדול. פין קטן מבחינה רפואית מוגדר כפין שאורכו בעת זקפה נמוך מ-10 ס"מ. אורכו של הפין הממוצע, בעת זקפה, הוא 13 סנטימטרים.

לפני שנפרט את השיטות השונות להגדלת פין, נפריך מיתוס עתיק יומין: אין כל קשר בין אורך הידיים, גודל כפות הרגליים או גודל האף לבין גודל הפין. גודל הפין הוא תוצאה של מטען גנטי בלבד.

ייעוץ ראשוני

טרם קביעת הייעוץ הראשוני אצל הרופא המטפל, רצוי לבדוק את הסיבות שבגינן אתם מעוניינים לעבור ניתוח הגדלת פין, ולוודא שאתם מודעים לסיכויי ההצלחה של הטיפולים. חשוב לקחת בחשבון את העובדה שעדיין לא קיים ניתוח המבטיח הגדלת פין וודאית, וגם לזכור שעלויות הניתוחים הן גבוהות במיוחד (עד 5000 דולר) ואינן כלולות בסל הבריאות.

במהלך פגישת הייעוץ תובהרנה ציפיותיך מהטיפול, שכן הטיפול אינו מניב תמיד את התוצאה המצופה, ולכן מוטל על הרופא להבהיר לך את התוצאות הצפויות. הרופא יאבחן את נתונייך וישוחח עמך על האפשרויות השונות העומדות לרשותך. במידה ותימצא מתאים לעבור ניתוח הגדלת פין, תוכל לקבל הערכה של הטיפולים המתאימים לך כדי להגיע לתוצאה הטובה ביותר. יש לציין כי אורולוגים נוהגים שלא להמליץ על פעולה חודרנית.

השיטות להגדלת איבר המין

שיטת סבא עתיקה המבטיחה הגדלת פין שאינה כרוכה בהוצאות ובטיפולים פולשניים, הינה גזיזת שיער הערווה, כך שאיבר המין גלוי בשלמותו. המקפידים יוסיפו גם מספר סנטימטרים נכבד באמצעות שמירה על המשקל והורדת הכרס, המשווה אורך משמעותי יותר לפין. שמירה על כושר היא אמנם מבורכת תמיד, אך היא אינה קשורה להגדלת איבר המין, שכן הפין הינו איבר שאינו מושפע מאימוני כושר.

ניתוח הגדלת פין נפוץ הינו ניתוח המבוסס על ניתוק רצועות עור המחזיקות את איבר המין. באמצעות חיתוך הגיד, הפין הפנימי מתגלה ונחשף באזור האגן, ומוסיף אורך לאיבר המין. החיסרון בניתוח זה הוא משמעותי, שכן חיתוך הגיד פוגע במוטוריות ובגמישות של איבר המין, ויש צורך לכוונו ידנית אל המטרה. בנוסף יש סיכון, הקיים בכל ניתוח, של התפתחות זיהומים באזור המנותח, ועל כן יש להקפיד על מעקב רפואי.

ניתוח מקובל נוסף בתחום הגדלת פין נועד להוסיף רוחב לאיבר המין. הניתוח עצמו מורכב משני שלבים. בתחילה המנתח מבצע שאיבת שומן מהעכוז, ובשלב השני של הניתוח הוא מזריק אותו מתחת לעור הפין. חסרונות שיטה זו עולים על יתרונותיה, שכן הזרקה לא מוצלחת עשויה לגרום לפין מעוות ובו גושי שומן, הגורמים להצטלקות ולגושים שאינם מחמיאים כלל. בנוסף, לשומן נטייה להיספג עם הזמן, במיוחד כאשר הפין בשימוש. במצב כזה הפין יאבד מעוביו לאחר תקופה קצרה, והתוספת שהושגה בניתוח תעלם.

בשל העובדות הללו, מציעים כיום פרוצדורת הגדלת פין באמצעות שימוש בסיליקון נוזלי כתחליף לשומן. תהליך זה נמשך עד ארבע פגישות בממוצע או עד שהלקוח מרוצה. התוספת לאורך הפין בכל ניתוח שכזה היא כחצי סנטימטר לרדיוס. התהליך מתבצע בהרדמה מקומית ונמשך כ-10 דקות.

שיטת המשקולות הינה שיטה ותיקה וידועה לשמצה בתחום הגדלת פין. באמצעות תליית משקולות על איבר המין במשך זמן רב, מותחים את האיבר ומוסיפים לו עד כ-2.5 ס"מ. יש לציין כי הטיפול נמשך תקופה של שלוש שנים לפחות. חישוב מהיר של עלות הכאב, המבוכה והבעיות האורולוגיות העלולות להיגרם מקשירת איבר המין למשקולת על בסיס קבוע, מראה כי שיטה זו היא חסרת תועלת, שלא לומר מסוכנת. בנוסף, אפקט המשקולות על איבר המין עלול להותירו כשהוא חלש ודק, ועליו סימני מתיחה.

מה שטוב לאפריקאים טוב גם ליהודים. הגדלת פין באמצעות הארכתו היא שיטה עתיקת יומין, בה משתמשים שבטים אפריקאיים רבים להארכת איברים כמו אוזניים או צוואר. השיטה מבוססת על הארכת רקמות הפין, כלי הדם והעצבים המצויים בו, והיא השיטה בעלת סיכוי ההצלחה הגבוהים ביותר מבין השיטות המוצעות כיום. עם זאת לאורך יש מחיר. מלבד העלות הכספית (כ-3,000 ₪), יש צורך ללכת עם מעין "משקולת" המורכבת על איבר המין במשך כחצי שנה. בתחילת הטיפול יש להרכיב את המכשיר למשך שעה ביום, ולקראת סוף הטיפול יש להרכיבו עד שמונה שעות ביום, עם הפסקות קצרות של כרבע שעה בכל פעם. המכשיר אמנם מסורבל ודורש התמדה, אך בממוצע הוא מאריך את הפין בקצב של כחצי סנטימטר בחודש.

אחד המוצרים הנפוצים להגדלת פין הוא משאבת וואקום לפין. המשאבה מולבשת על איבר המין ושואבת את האוויר החוצה. כוח הוואקום גורם לפין להתנפח, ומשווה לו מראה עבה יותר. המשאבה מספקת פתרון מהיר ולטווח קצר, אך בשימוש בה כרוכות גם תופעות לוואי לא נעימות, כמו אבדן תחושה, פצעים, דימום, היווצרות גושים ובועות אוויר ואף אימפוטנציה זמנית כתוצאה משימוש מוגזם. גם מחיר המשאבה אינו זול, והוא עשוי להגיע למאות דולרים.

שיטת ההגדלה הטבעית מתבססת על העובדה כי הפין הוא למעשה ספוג דם, המורכב מרקמה ספוגית הבנויה מאינספור חללי דם קטנים – אלו מתרחבים ומתקשים בעת הזקפה, כתוצאה מזרימת הדם אליהם. הרחבה והגדלה של חללי דם אלה היא הדרך האופטימאלית להגברת זרימת הדם אל הפין, הגורמת להגדלת עוביו ואורכו. הרחבת חללי הדם והגדלתם מתבצעת באמצעות סדרת תרגילים ידניים מיוחדים, המפעילה לחץ מבוקר על זרימת הדם לפין, ובתוך כך גורמת לקרעים זעירים ברקמות הפין, שמתחדשות וגדלות מדי יום. היצרנים מבטיחים כי לאחר מספר שבועות של אימון, קיבולת הדם גדלה של החללים גדלה ועמה גם גודל איבר המין. כבונוס מתארך גם משך הזקפה והזמן העובר עד השפיכה.

לשיטה זו יתרונות רבים, שכן התוצאות הן לטווח ארוך, הטיפול אינו פולשני ואינו גורם נזק לרקמות הפין. התוצאות הצפויות בתוך שישה חודשים מתחילת הטיפול הן תוספת משמעותית של עד שישה סנטימטרים לאיבר המין.

הגדלת פין בשיטות טבעיות

כמו בכל ענף רפואי, גם בתחום הגדלת פין ישנה אלטרנטיבה. כדי להוסיף סנטימטרים ואף לשפר את הזקפה בעת קיום יחסי מין, הקפידו לצמצם באכילת מזון המורכב משומנים. הכולסטרול מצמצם את קוטר העורקים המובילים דם אל הפין בזמן הזקפה, ופוגע לכן בתפקודו. והא לכם סיבה נוספת להפסיק לעשן - עישון מצמצם גם הוא את כלי הדם ומחליש את הזקפה.

שיטה טבעית אחרת מבוססת על העובדה שאיברים רבים מתכווצים בעקבות ירידת הטמפרטורה, וכך גם איבר המין. הגדלת פין מיידית תוכלו להשיג באמצעות מקלחת חמה לפני קיום יחסי המין.

לסיכום נציין כי משרד הבריאות אינו מעודד הזרקות וניתוחים שונים להגדלת איבר המין, אך אין איסור חוקי לביצועם.