כמו שקורה עם הרבה טרנדים שהתחילו את דרכם בחדרי האיפור הנוצצים של הוליווד, גם אופנת הארכת הריסים נחשבת לאחת התופעות החמות בעולם הטיפוח והאופנה העולמי. ריסים ארוכים, קשיחים ומעוצבים מסוגלים לשדרג את פניה של כל אישה, ולגרום להן להיראות קורנות ומלאות הבעה. הראשונים שזיהו את התופעה היו הסטייליסטים, המאפרים ומעצבי התדמית של דוגמניות ושחקניות מפורסמות בהוליווד, ובלי לשים לב נדמה שהאופנה פשטה כמו אש בשדה קוצים, ושטפה את כל מגזיני האופנה וסלוני היופי בארץ ובעולם.

במה מדובר?

נשים רבות נולדות עם ריסים קצרים ועדינים מהממוצע. טכניקת הארכת ריסים נועדה בדיוק בשביל אותן נשים שהטבע לא חנן אותן בריסים מושלמים. עבורן פותחה טכניקת הארכת הריסים (שנקראת במקומות מסוימים גם: הלחמת ריסים, הדבקת ריסים או שזירת ריסים).

קיימות טכניקות חובבניות רבות בהן משתמשות נשים להארכת ריסיהן, שהמוכרת שבהן היא קניית ריסים מלאכותיים והדבקה עצמית שלהן. ריסים מלאכותיים מסוג זה יהיו זולים יחסית, אך חסרונם הבולט הוא שהם יחזיקו מעמד רק ליום אחד. בנוסף, ריסים מלאכותיים אלו נראים לרוב מוגזמים, הם מושכים יותר מדי תשומת לב, הם לא תמיד נוחים, והאפקט שהם יוצרים הוא דרמטי מאוד (יש שיגידו – דרמטי מדי). נוסף על כך, משום שאת הריסים המלאכותיים מדביקות לעצמן נשים ללא מומחיות או התמקצעות, נוצר מצב שרוב הריסים הללו מודבקים באופן מרושל, דבר המשווה לנשים מראה מעט מגוחך וזול.

הטיפול החדשני שאנו מציעים יהא משכנע וטבעי בהרבה מתחליפי הריסים המלאכותיים הנמכרים בחנויות הטיפוח השונות. תכליתו של תהליך העיצוב, ההדבקה והתוספות הייחודי שבטכניקה זו היא ליצור הרגשה של ריסים שהוארכו באופן טבעי. זו גם הסיבה שאפילו הדבק בו עושים שימוש הוא דבק בצבע העור האישי של המטופלת.

משום שאת מלאכת ההדבקה מבצעים על גבי הריסים של המטופלת, כדאי לחדש את ההדבקה בכל סוף חודש, משום שהריסים הטבעיים נושרים בצורה קבועה, ותוך 20-30 יום הריסים יחזרו למצבם הראשוני בטרם בוצע הטיפול. תהליך מילוי הריסים יהיה פשוט ומהיר בהרבה מהטיפול הראשוני ועשוי לארוך עד חצי מהזמן שלקח להאריך את הריסים מלכתחילה.

בתום טיפול הארכת הריסים תוכלנה המטופלות לחזור לשגרתן הרגילה, תוך שימת לב למספר כללים חשובים: מומלץ שלא להתקלח ביום שאחרי הפרוצדורה (המחמירים יציעו לא להתקלח 24 שעות מאז סיום הטיפול). כמו כן, מומלץ להימנע משחייה או טבילת הגוף בבריכות או בים בתקופה שאחרי הטיפול. במידה ותרצו לערוך מקלחות חמות במיוחד או לטבול בג'קוזי, מומלץ שתמתינו יומיים מסיום הטיפול. מומלץ מאוד להימנע משימוש במסקרה, ובמידה קיצונית בה תחליטו להשתמש, מומלצת מסקרה על בסיס מים (כמה שפחות שומנים). כדאי מאוד להימנע משפשוף אגרסיבי של איזור חלל העין כדי להימנע מתלישה בשוגג של הריסים שהוארכו. כדאי להימנע מהסרת איפור באמצעות חומרים שומניים. בזמן השינה ניתן לכסות את העיניים, ומומלץ מאוד להשתמש בכרית כדי למנוע את חיכוכן של הריסים עם המיטה.

על התהליך

לפני טיפול הארכת ריסים יש לנקות ביסודיות את איזור העיניים ולהימנע מאיפור או מריחת קרמים קוסמטיים. כאשר תהא המטופלת שכובה על מיטת הטיפולים בקליניקה, תמרח המטפלת דבק מיוחד על כל אחד ואחד מריסיה. לאחר מלאכת ההדבקה תצמיד המטפלת אל הריסים הטבעיים של המטופלת ריסים מלאכותיים. בתום הפעולה, תשתמש המטפלת במכונת ייבוש קטנה שמוציאה אוויר חם ומטרתה לייבש את הדבק ולייצב את תוספות הריסים. המטפלת תחזור על פעולה זו מספר פעמים עד שכל הריסים יודבקו בהצלחה.

מספר הריסים שיודבקו יותאם לתוצאה הסופית שתרצה הלקוחה להשיג – מספר יחסית מועט של ריסים מוארכים יעניק למטופלת מראה טבעי ומודגש, בעוד כמות גדולה יותר של ריסים מוארכים או בחירה בריסים צבעוניים תשווה להם נוכחות בולטת מאוד (וחדי עין יוכלו להסיק שמדובר בריסים שהוארכו בצורה מלאכותית). תוספות הריסים מורכבות מחומרים מיוחדים המדמים מראה טבעי של ריסים כך שהחיבור בין הריסים המקוריים לריסים המלאכותיים ירגיש טבעי וזורם. משום שאורכי הריסים משתנים בהתאם למיקומם (הריסים הקיצוניים משני צידי העין יהיו לרוב דקים וקצרים יותר מהריסים שבמרכז העין), כך גם אורכם של הריסים המודבקים יהיה שונה, וכדי לשוות לטיפול מראה טבעי, יודבקו ריסים מלאכותיים קצרים במקום בו מצויים ריסים טבעיים קצרים ולהיפך.

אורכו של טיפול הארכת ריסים לא צריך לעלות על שעתיים, וכל אישה יכולה לעבור אותו, כאשר המועמדות הטבעיות והשכיחות ביותר הן נשים צעירות בעלות ריסים דלילים, או בנות שמאסו בשימוש בריסים מלאכותיים חד-פעמיים או מסקרה.

הארכת ריסים היא פרוצדורה חדשה יחסית בישראל, ומשום כך קיימות קליניקות ספורות שמסוגלות לבצע את הטיפול ברמה מספקת ומקצועית. זוהי גם הסיבה שקיים בלבול מסוים בנוגע לטרמינולוגיה של התחום, שכן קליניקות מסוימות מכנות את הטיפול "הארכת ריסים", אחרות קוראות לו "הדבקת ריסים", ומוסדות אחרים יקראו לו דווקא "הלחמת ריסים" או "שזירת ריסים".

כמו בכל טיפול רפואי או אסתטי אותו אתם מתכוונים לעבור, במידה והחלטתם לבצע הארכת ריסים, כדאי שתבצעו סקר שוק נרחב ובמסגרתו תחפשו לעבור את הטיפול אך ורק בקליניקות האיכותיות ביותר שקיימות בארץ. הארכת ריסים לא נחשבת לטיפול מסוכן או כזה בעל פוטנציאל הרסני, אך זכרו שאתן מפקידות את גופכם ועינכן בידיו של מטפל זר, והמינימום שאתן יכולות לעשות זה לברר אם הוא מקצועי ומוכשר לבצע את תפקידו.

משום סמיכותו של התחום והקשר ההדוק שלו לתחום הטיפוח הנשי, חדות העין שבניכן ודאי שמו לב שבסלוני טיפוח שונים, חלקם מפוקפקים או חובבנים באופיים, מציעים סוגים שונים של הארכות ריסים, שמחירם לרוב יהא זול בצורה משמעותית מהארכות ריסים מקצועיות. במקרה בו פגשתם קליניקה או סלון טיפוח שכזה, הסבירות היא שחומרי הדבק והריסים המלאכותיות שהם מציעים יהיו ריסים מלאכותיות מאיכות נמוכה, שיחזיקו מעמד ימים ספורים, ומראם יהא מוגזם ומאוד לא טבעי.

תופעות לוואי אפשריות

כמו שכבר נכתב, הארכת ריסים לא טומנת בחובה סכנות משמעותיות, שכן מדובר בטיפול שהוא יחסית מאוד קצר והחומרים בהם עושים שימוש המטפלים המקצועיים בארץ הם חומרים טבעיים ולא מזיקים. ולמרות זאת, כדי להיות בטוחים שאתם בידיים טובות, ושהמטפל שיאריך את ריסיכן הוא איש מקצוע שתוכלו לסמוך עליו שלא רק שיעביר עליכם את הטיפול בנועם ושלווה, אלא שהריסים יחזיקו מעמד את התקופה הנדרשת, תידרשו לברור בקפידה ולבחור את אנשי המקצוע בזכוכית מגדלת.

מלבד החשש ליפול על מטפל לא מקצועי שיסב לכם נזקים ועוגמת נפש במקום לסייע לטיפוח ולאסתטיקה של הריסים שלכן, חשוב לציין שבמקרים קיצוניים ונדירים יחסית, מדווחות המטופלות על תחושה לא נעימה במהלך הטיפול, דוגמת צריבות או כאבים קלים. זאת לעומת נשים רבות שעברו את הטיפול ומצאו אותו מאוד מרגיע, מפנק ומדיטטיבי.