החדשות הטובות הן שבימינו יש ניתוחים מתקדמים למטרת הסרת משקפיים. החדשות הנעימות פחות הן שיש גם סיכונים, כמו בכל ניתוח אחר או הליך כירורגי. ובעוד שלא כל ניתוחי הסרת המשקפיים כוללים גם הליכים כירורגיים, עדיין ישנם סיכונים מסוימים שחשוב להיות מודעים אליהם. הנה מידע חשוב לפניכם.

אם אתם עומדים לעבור ניתוח הסרת משקפיים, זה אומר שכנראה נמאס לכם להיות תלויים במשקפיים. הם עשויים להגביל אותנו, ולהקנות תחושה ממש של נכות מסוימת. אם זה המצב גם אצלכם והחלטתם לעבור הסרת משקפיים, אנחנו בעד. אמה-מה, אנחנו לא רופאים, ולכן יהיה חשוב קודם כל לקבל ייעוץ רפואי מרופא העיניים שלכם. ולאחר שהסרנו מהדרך את מה שחשוב להגיד פור דה רקורד, בואו נדבר על סיכונים בניתוח הסרת משקפיים, מה הם?

סיכונים בניתוח הסרת משקפיים

בין אם אתם עומדים לעבור ניתוח מסוג כזה או אחר להסרת משקפיים, דעו שניתוחים אלו עשויים, באופן נדיר – להסתבך. אחרי ניתוח לייזר בעיניים אתם תצטרכו זמן של החלמה והתאוששות, מה שיצריך ממכם להיות קשובים ומודעים לגוף שלכם.

אם במהלך ההחלמה מהניתוח אתם מרגישים כאבים שאתם לא אמורים להרגיש, ייתכן שתצטרכו להגיע לביקורת מוקדמת מהצפוי. אבל רגע לפני שנדבר על הסיכונים האלו, בואו נרגיע את הרוחות ונציין כי רוב המטופלים חווים בתחושות לא נעימות אחרי הסרת משקפיים.

תחושות נפוצות אחרי ניתוח לייזר בעיניים

התחושות הלא נעימות הן תחושות כמו עיניים יבשות, רגישות לאור, גירודים בעיניים וגם כאבים פוטנציאליים. כמו כן, אחרי ניתוח לייזר בעיניים חלק מהמטופלים מרגישים תחושות של ראייה מחוקה או מטושטשת למספר ימים.

בנוסף, לפעמים אחרי הניתוח מרגישים תחושה של בוהק, הילה ואולי אפילו נצנוצי אורות מסביב לכל מיני מקורות אור. מבחינה פיזית, לעיתים מופיעים כתמים אדומים על החלק הלבן של העין. הכתמים האלו יכולים להופיע גם בגוונים ורודים.

סיבוכים אפשריים אחרי ניתוחי לייזר בעיניים

אם אתם עדים לסימנים מהסוגים האלו אחרי ניתוח הסרת משקפיים, קודם כל חשוב לא להילחץ. אבל במקביל, אם אתם מרגישים תחושה לא נינוחה באופן מוגזם, כמובן שיהיה חשוב לקבל טיפול או ייעוץ רפואי. מבחינת סיבוכים, אחרי ניתוח לייזר בעיניים לפעמים החלון הטיפולי עשוי להפגין תזוזה מסוימת.

כמו כן, זיהומים הם אפשריים גם כן וצריך להיות מודעים אליהם. אם חלילה העיניים מזדהמות, זה יכול לגרור סיבוכים נוספים. דבר נוסף שחשוב לדעת, לעיתים עשויה להופיע דלקת הנקראת דלקת DLK, שהיא דלקת אשר אופיינית אחרי ניתוח לייזר בעיניים בשיטת LASIK. הדלקת בדרך כלל קלה וחולפה מעצמה, אבל חשוב להיות מודעים אליה ולוודא שהיא לא מתפתחת מעבר. והכי חשוב, תזכרו תמיד להקפיד על הביקורות הרפואיות שנדרש ממכם להקפיד עליהן.